Kur po prisnim te fejohemi me tha se do fejohem me tjetren , Ajo fitoj ndersa un humba dhe fitova vetem vuajtjen sepse...! | Histori Të Jetës

Kur po prisnim te fejohemi me tha se do fejohem me tjetren , Ajo fitoj ndersa un humba dhe fitova vetem vuajtjen sepse…!

Kur po prisnim te fejohemi me tha se do fejohem me tjetren , Ajo fitoj ndersa un humba dhe fitova vetem vuajtjen sepse – Pershendetje lexues te nderuar desha tju tregoj historin time dhe tju jap nje keshill qe mos ti besoni dikuj asnjeher si un se nfund do mbeteni te tradhtuar,isha ne lidhje 2 vite e gjys me nje djal qe mendoja se ishte i duhuri meqe kerkova te jet vec njeri i ruges drejt skisha as interesim material as pozite ishte puntor dhe ajo me mjaftoj edhe pse kushtet nuk i kishte shum te mira, normal si cdo cift dhe ne kemi pas mosmarveshje po i tejkalonin se duheshim te dy ashtu nfakt mendoja un po fundi rezultoj te jet ndryshe,gjithcka shkoj mire derisa pritej te ndodhte dhe finalizimi i lidhjes ton ne fejes,aj me paraqitet dhe me thot qe nga sot jam i fejuar mos me pengo me ne jeten time ,e pyeta shum pyetje se pse me beri ket po pa pergjigje,nejse nuk e gjykoj se ashtu ka qen e shkruar po tpakten nje shpjegim e meritova se pse veproj nket menyre,nese e ka dashur at tjetren pse u tall me ndjenjat e mia tpadjallzuara deri ne ket pik qe mberi tmos i besoj askuj edhe pse e dinte se te une ishte i pari njeri qe ja hapa zemren per cdo gje ishim nje me kishte shoqe moter te dashur per cdo gje me detyrohej mua edhe ne 5 mengjesit kur se zinte gjumi me thirte mua e sot paprit del tjetra qe e meriton en un do vazhdoj me vuajtjen,po e di qe perderisa ka fol me mu normal qe ka pas kontakt dhe me at tjetren nuk eshte se doli paprit ajo edi qe na ka tradhtuar te dyjave po ajo fitoj un humba,un i lutem Zotit qe cdo gje ti kthehet ne te njejten menyr te perjetoj dhe aj te njejten gje se per momentin jam tu e vujt shum ket pjes po me ndihem e tmadhit Zot do e kaloj,po nje gje edij qe do i mungoj sa tjet gjall nket jet se kur tkeqe e padrejtsi si kam bo kam ndergjegjen shum tpaster e at le ta gjykon Zoti ma mire..mos besoni shum se nfund do vuani shum,falemenderit per kohen qe ndajtet ju deshiroj cdo tmire.. Kur po prisnim te fejohemi me tha se do fejohem me tjetren , Ajo fitoj ndersa un humba dhe fitova vetem vuajtjen sepse