mu lajmeru nje femer

Kur e thirra n’telefon mu lajmeru nje femer tjeter, Ai i thoshte ksaj “Ama telefonin shpejt” dhe kur e mori m’tha qika e dajes osht!

Kur e thirra n’telefon mu lajmeru nje femer tjeter, Ai i thoshte ksaj “Ama telefonin shpejt” dhe kur e mori m’tha qika e dajes osht! – Pershendetje lexus .Jam nje vajz qe e ndjeku faqen histori te jetes dhe deshta te shkruaj dhe un historin time Qe me duket vetja aq shum jam e pa fat saqe shpesh flas me veten dhe thom Qa bona keq un qe vuaj aq shum Besomni pash ni Zot kujt keq bo si kam .Isha ne shkoll te mesme kur e doja nje djal qaq shum jom pendu qe e kam desht saqe e urrej se aj me tradhtoj me shoqen e klases se vet dhe sod jan bashk po un ket gje qe ma kan bo ja kam lon zotit sepse un jam kan e sinqert nuk ka pas arsye aj mema bo kshtu ok u pendova te zoti dhe ja lash zotit aj din qka bon .Mas do viteve u njoftova meni djal ky djal shum u mir u sillke me mu u kujdeske mir po un tre muj fola me ta taj vendosum me dal dhe u pelqym vazhdum 1vjet brenda ketyre viteve un shum e kam dasht ket djal saqe ma ka kthy buzeqeshjen dhe jam ndi e lumtur shum po kemi pas edhe mos marrveshje. Kemi qeni larg e largsi ish diqka e keqe se nuk mujshum mu pa e dilshum ma rrall .Po kur bojshim plan me dal aj e prishke se ka qen me prind vet dhe nanen e ka pas te semur ok kur um tregojke e kuptojsha se dhe un kam nane .Po kajher u perlajshim aq shum saqe I thojsha po du mu nda po apet smujsha se e dojsha e ma falke u pajtojshum .Dhe aj um ka dasht kemi pas dashni un per ta shum ku dilash I tregojsha ku shkojsha dhe aj mu Un kam me nanen e tina gjyshen prani te familjes tina .Dhe ni dit qe kurr njet tem ssdo ta harroj ppo e thirri ne telefon dhe aj po ma jep ni vajz me fol vet alo alo edhe pe nij ata tu i than ama telefonin shpejt dhe po fol aj tani thash kush ke kjo qik tha qika e dajes dhe um zajbati ne at menyr sikurse vertet osht me ni femer se osht shum aktor i mir asht shum problem me vrejt dhe un aq u preka dola jasht vetes saqe I thash tradhtar .Dhe aj u bo nervoz qe ja mbylla telin dhe hini ne fb mi kish bo do foto vertet um bindi qe ka qen te dajt e vet un I kerkova falje po sod e asaj dite sma fal tash jemi da besom qaq shum jam e mirzitne spo di qka me bo hiq e kam lut zotin sa her jam fal saher jam ra ne gjum nese osht hajr mena bashku pej qe ja kam nis lidhjen me ta e kam lut zotin po jo e merzitem se nuk I kam bo keq askujt qe vuj kaq shum .Aj ka fol mir per aj mu gjith mka than skam pas ndjenja per ni asni femer si per ty .Un detyrat e mija I kam kry jam kan e sinqert gjitha I kam pas dhe aj I ka than dikujt qe femer ma te siqert kurr nuk kam pa po qe gjdo gje e keqe mu mndodh ja njeri pa fat me fal po ma shkurt nuk mujta me shkru sepse I hup kuptimi e lus zotin qe gjdo femer e mir e ndershme te ket lumturi Zoti ju ruajt!