letrat

Kur e pyta a i ki letrat m’tha “Po more qe 20 vite”, kur e kuptova te verteten me tha…

Kur e pyta a i ki letrat m’tha “Po more qe 20 vite”, kur e kuptova te verteten me tha… – Pershendetje. Anonyme ju lutem. Jam nje vajze 25 vjeqare, jetoj ne zvicer. Jam kan ne lidhje me nje djal 1 vit e gjys. Ne fillim lidhja ka shku mir si gjdo lidhje ne fillim. Pastaj ja ka nis me ndryshu shum shpejt mas 2-3 muaj. Me ka ofendu shum here me fjal qe si thuhet askujna e jo ma ni njeri qe e dojna. Tani mka than arsya qe u sjell Keq me mu Esht sepse motra e tina ne ks u kan me ni djal e aj e ka dhenu. Por un si besoj ne ket Edhe nese ish kan e vertet sish kan arsya mu sjell ashtu me mu. Ne fillim me ka rrejt qe i ka letrat kur e kam Pyt a i ke letrat. Me ka than ” Po more qysh jo ktu jam qe 20 vite” ok ata ja fala se thojsha i ka ardh keq me ma than te verteten. Tani Edhe gjera tjera genjen… Thojke qe kurr ska flejt me femer se sdon me flejt me tuli ku*** ajo sesht e vertet se i ka 28 vjet dhe aj se ka respektu mendimin Tim qe une sdu me flejt pa Martu shum here ka insistu te flen me mu. ( Por ska ndodhur ajo pun te flej me ta ) Dhe gjdo moment donte me dit qka baj ku jam se tutet qe me ndodh diqka! Por qka ka mem ndodh asgje! Tash jam prish me ta por po vuj edhe nese u sjell ashtu me mu dhe mka rrejt shum gjera. Shum here jena prish po tash definitivisht. Pom lutet mu kthy me ta, me ban be ne familje te vet qe ka me ndryshu por un si besoj sepse Edhe tjera here ka ba be qe ka me ndryshu edhe ka qajt por prap i njeri ka mbet. Ky qaq shum insiston mu kthy me mu e kam dyshimin qe me don per interes Edhe nese tani jam pas bind qe jo sepse jetoj kogjo larg prej ku jeton aj se e di qe ka hargju shum ato krejt i di per 1 vit e gjys qe ka ardh mem taku, po tash prap mendoj se per letra me don sepse insiston shum te kthehet me mu. Qfar Kshilla mundi mem dhan? Faleminderit per mirkuptim.