"Kur e din qe ke qen e martuar dhe ke nje femij te kqyrin ndryshe,Mua fati nuk po me ec dhe"... | Histori Të Jetës

“Kur e din qe ke qen e martuar dhe ke nje femij te kqyrin ndryshe,Mua fati nuk po me ec dhe”…

“Kur e din qe ke qen e martuar dhe ke nje femij te kqyrin ndryshe,Mua fati nuk po me ec dhe”…-Ju lutem anonim.Pershendetje te gjithve vendosa edhe une me nda me juve brengen qe kom ne zemer qe 7 vite.Jom 36 vjeqare,kam qen e fejuar e prita te fejuarin me vite ne ks,aj ka jetu ne gjermani,mbas tri viteve pritje ,u martuam po une prap qendrova ne ks deri sa te beheshin Dokumentet, famijla e ti fillun te me benin presion, aj ska met mar kurr, aj ka gru fmi atje,po une nuk besova se edhe ata ishin njerz te pa perxhexhshem kshtu qe smujsha me ju besu.Nejse erdha ne gjermani dy vitet e para kalum mir shumm,po burri nuk punonte para kishte gjdo her edhe fillova me dyshu.mbas ni kohe kuptova shumm gjona te kqija per to,sa qe fillova me pas frik prej ti.Drog,hajni,kurr nuk rrike ne shpi mo, ka pas rast me dy jave ska ardh, kur e kam thirr tel ka thon nuk te intereson ku jomm,kur vi, vi.Fillova mem humb besimi,durimi, e kom msu gjuhen shpejt, ati i pengojke, qka po te vyn gjuha,ski me punu. Edhe vendosa i tregova Familjes, qe spo muj mo me jetu kshtut, vendosa mu nda,po ato dit kuptova qe jom stadtzan, tash kom ni Vajz 7 vjet ka,shkaku fmis vazhdova prap,tu shpresu qe po ndalet,po veq ma keq u bo,nisi edhe mem keqtrajtu, mem maltretu,ju bojke njerzve dollovere gjdo dit,vujsha aq shumm qe vike fundi,vajza ishte 8 muajshe kur vendosa mu nda,me kercnoj, deri kur shteti gjerman ja ndaloj. Tash 6 e gjys nuk kem kontakt mo.Fati prap sme ec, skom mujt me vendos mo as kund,nga frika,nga mentaliteti i shqiptareve kur e din qe ke qen e martume ki ni fmi, spo kom besim me ja besu fmin tem, ni mashkulli,po edhe vetun jeta nuk po shkon,kom nevoj per kshillat e juve, qysh me hek ket tut e mi besu dikujt? Flm Paqit fat e shendet ne jete!