Kur dal me te dashurin ne qytet nese me kqyr dikush ky ma fut shuplak ne sy te krejtve , Esht ne gjendje me kall krejt venin nese kalon dikush me kqyr dhe...! | Histori Të Jetës

Kur dal me te dashurin ne qytet nese me kqyr dikush ky ma fut me dore ne sy te krejtve , Esht ne gjendje me kall krejt venin nese kalon dikush me kqyr dhe…!

Kur dal me te dashurin ne qytet nese me kqyr dikush ky ma fut me dore ne sy te krejtve , Esht ne gjendje me kall krejt venin nese kalon dikush me kqyr dhe – Jetoj ne nfranc qe 4 vite jam me nje djal nga kosova osht i pari per mu, ne fillim ka shku gjithcka mir ku as neper filma asi dashnie nuk ka pas. Shum shpesh kam shku ne kosov me pa dhe aj ka ardh ktu me viz qe ja dergojke migja i vet. Po qe 2 vite ka ardh me jetu ktu, e qe 1 vit e gjys i kemi tregu familjev tona per lidhjen ton, ne dy ant osht pranu pa pik problemi. Per vit te ri e kemi bo plan mu feju, problemi osht ktu se shum ka ndryshu me ofendon me fjal ma te flliqta e ma te poshtra qe egzistojn, kur osht mir veq kur ndryshon bohet i egger dhe i ftoft ndaj meje. Shum shpesh me ka than largohu te lutem prej meje, mas 1 ore u kthejke m’kerkojke falje dhe i bike pishman. As niher ka ona jeme nuk ka mar fjal te kqija as niher nuk me ka shku mendja me e tradhtu sa her qe me ka fol me nervoz jom munu me qetsu e mos me bo te madhe at pun jom munu me luftu per neve dyve mos mi shkatrru krejt, per cdo san sa her ka pas nevoj me ka pas mu dhe gjithmon afer i kam nejt. Kur i kalon nervoza me thot te du kam fol ashtu prej nervoze nuk i mendoj kurr ato fjal. Xhelozon shum, xhelozi te madhe sa qe kur jom me to me bo me e kthy kryt kush ka une  edhe mu me mshku syt veq me kqyr naj kan aj ma rras me dore syt mi qet ku osht si intereson aj ma rras shuplaak dhe  osht ne gjendje me kall venin. Dua mendime ka ona juj, a ju ka ndodh najones kja kshtu qka keni bo edhe qka mendoni per fejes a osht hala heret mas ktyne sjelljev te ti ? Nuk dyshoj as pak ka ona dashnis qe ka aj per mu po jon do sene qe kan ndryshu e sun po kuptoj pse e po tutna qe gaboj e qe ky prap ka me vazhdu me kto sjellje edhe kur te fejohemi. Nuk osht hap i leht fejesa e nuk du me gabu. E ndoshta une jam budallic por kur i mendoj tana kto prap e kam zor me paramendu jeten pa to .. se mas krejt ktyne fjalve qe mi ka than, prej ti kam msu gjithcka dhe osht me rendsi per mu me qen i pari dhe i fundit. Faleminderit shum dhe me falni per gabime ka ona shkr**it Kur dal me te dashurin ne qytet nese me kqyr dikush ky ma fut me dore ne sy te krejtve , Esht ne gjendje me kall krejt venin nese kalon dikush me kqyr dhe