Kur burri doli ne gurbet te gjitheve na e ktheu shpinen sepse...! | Histori Të Jetës

Kur burri doli ne gurbet te gjitheve na e ktheu shpinen sepse

Kur burri doli ne gurbet te gjitheve na e ktheu shpinen sepse…!

Kur burri doli ne gurbet te gjitheve na e ktheu shpinen sepse – Pershendetje dua te ndaj dhe un historin time jam nje 26 vjecare Ne kohen time isha vec 17 vjece u njoha me njeriun qe desha me shum se jeten time dhe ajo ish i ri 19 vjec u fejuam dhe isha shum e lumtur me.te pas nje kohe te shkurter filluan problemet ai luante lojra fati. U mundova me te gjitha tja heq ate ves por shum veshtir filluan problemet e gjelozis sepse shpesh e shqetsonin femrat menoja se mos ndoshta ishin nga ata qe donin te na ndanin i shtyva met 4 vite fejes pastaj u martova zbem celebrim pasi kushtet e tija nuk ishin edoja ate familjen e tije i doja shum morem rrugen per jasht vendit jetuam mir dhe isha shum e lumtur pasi aty ishim larg njerzve dhe larg lojrave te fatit Zoti na bekoj me nje djal dhe na u desh te vinim pasi nuk kishim shance per noj leter dhe ne kohen kur erdhem filluna perseri po te tilla probleme ai me kerkoj te ikte i vetem dhe un e lejova pasi po mendoja per femijen ton nje te ardhme me ndryshe nejta 11 muja ktu pa te po prisja te me merrte ai ish rahatuat qe 11 muaj me shtepi dhe pun dhe qe kish nje rrog te mir per te mbuluar shum shpenzime po qe kish mdryshuar kishte raste qe as zdonte tja dinte per ne telefonin e mbyllte per or te tera i keroja qe du te vi edhe un edhe femija jon por qe sipas ti ish e pa mundur sps skish mundesi theksoj qe punonte gjdo dit me nje rrog shum te mir u detyrova te merrja kel borxh per te bashku familjen dhe ne fun ika cte shihja borxh femra dhe lojra fati ne fakt edija se i till ishte sps kish ndryshim ai kish ber dhe gjera qe zduhej e kthyen pas nje muaji dhe mua me femijen perseri ne shiperi dhe me te njejtin prb u lodha nga te gjitha dhe momenti qe e zura me nje nga shoqet e mija ish me fatali dhe qe e kish ftuar ne shtepi dhe me mua aty po me mernin per te marr po qe binin me sy shum zduroja me skish nje arsye per tu mbajtur bixhoz borxh femra nuk punonte kishte dhe nga ato raste kur femija im skish te hante E ndava se doja me ate jet te till kaluam 9 vite bashk sot jetoj e vetme me femijen tim ate e ndihmoj sa her qe ka nevoj dhe femijen e takon sa her qe don ja jap dhe me jav ta mbaj e bej per femijen sepse esht babi sido te jet ai ka nga ato raste qe me fyen me shan me kercenon edhe pse as me nje cent se hargjon per femijen e tije prap ashtu i rri prap du vec paq me te mu desh te merrja nje urdher brojtje sepse kercenimet e tija po me bezdisnin jo nga friga po doja qe ai te kish sado pak frig dhe te krijoj nje rraport me.mua per hir te femijes un dua qe ai te jet mir po se duroja dot nje jet te till me te kam pas rraporte shum te mira me familjem e tije i doja vertet shum po ai nderhyri dhe prishi gjithcka dua te di si te veproj ndryshe dua nje raprt per hir te fmijes zdua tja mohoj fmijes gjakun e tije Me falni per zgjatjen ju lutem anonim Kur burri doli ne gurbet te gjitheve na e ktheu shpinen sepse