te pashkoll

Kunatat i kan thon t’fejumit tem “Grun e ki te pashkoll, edhe e keqe, si ja blejtem dimijat si jo njejt osht”!

Kunatat i kan thon t’fejumit tem “Grun e ki te pashkoll, edhe e keqe, si ja blejtem dimijat si jo njejt osht”! – Anonim ju lutna. Nuk jam une personi qe e ka perjetu ket histori por ni vajz e aferme mtha me postu edhe nbaz rrethanave tsaj qe i di e pash te arsyshme me postu nese e aprovojn adminet kuptohet. Prsh grupi maj miri nbot , deshta me mbet anonime per shkak qe kam familjar dhe shoqni ktu, po e tregoj edhe un ni rast temin qe nashta per dikan munet mu dokt kurxho hiq, qika un jam tu dasht mu martu tash po problemi esht qe familja e tfejumjt mu nuk um dojn se un e vogel me trup, dhe e keqe sipas tynve, nfakt i fejumi jem nuk osht kurgjo ma i bukur se une bile shpesh me thot qe ti je ma e bukur se une nuk di qysh ke pranu me kan me mu, po une e kom dasht edhe skom mujt me refuzu edhe na e kem zgjedh njani tjetrin me deshir edhe un skom kurxho kunder, e tash ata dy kunatave mat mdhaja se un jav kan ble dhomen e fjetjes, dallamen, dimijat , dukat e fustana e keejt senet qa shkojn per nuse e mu sen hiq sdojn mem ble e bile i kan than edhe tfejumit ajo so e kategoris son se edhe e pashkoll edhe jetime edhe e keqe si ja blejtem dimijat si jo njejt osht , besomni ose jo amo jom shoku kur i kom degju qato fjal e taah kom vendos mja ba diqysh e mi ba krejt senet vet veq ju kisha lut mem tregu ku ka sene mat lira , se familja burrit spo mi bon e knej nfamilje tem ska kush mi ban se baben se kam e veq dy vllaznj tvogel 12 edhe 14 vjet . Mundeni edhe mem kritiku lirisht so problem amo pata qef edhe un me perjetu qa osht mu ba nuse, pasha Allahin nuk e kam per inati tkunatav pse ato i kan ba e un jo po veq edhe un e kam anderr mu ba nuse, e kunatat e mija diqysh me mu sillen si mem pas motra hiq skem xhelozi mes veti Elhamdulilah. Qika pls nese dini naj lokal qe ka tesha nusev oae naj buzheteri me sene tlira qe um shenoni po edhe nese kini naj fustan qe se veshni hiq un se kam dert e mar veq po du edhe un me pa veten nuse , e kom pa qe plot qika kan kerku ndihm ktu e thash hajt edhe un nashta kam fat .e nashta qe e gjaj naj pun edhe e shtyj darsmen deri ti boj do sene elementare jo me ba tepric palidjje veq qa mduhet per me perjetu ndjenjen e te qenurit nuse edhe un me ndihmon edhe tek e fundit veq naj kshill me ma dhan Nashta ma mir osht mos mi ba senet hiq as un edhe veq me ba saber!