Kojshikja hyri ne mes te Babit dhe Nenes , Dalin se bashku gjdo dite un po dyshoj shum se kan lidhje te mshefte dhe...! | Histori Të Jetës
Kojshikja hyri ne mes te Babit dhe Nenes , Dalin se bashku gjdo dite un po dyshoj shum se kan lidhje te mshefte dhe

Kojshikja hyri ne mes te Babit dhe Nenes , Dalin se bashku gjdo dite un po dyshoj shum se kan lidhje te mshefte dhe…!

Kojshikja hyri ne mes te Babit dhe Nenes , Dalin se bashku gjdo dite un po dyshoj shum se kan lidhje te mshefte dhe – Kojshikja  hyri ne mes te Nenes dhe Babit. Pershendetje desha te ndaje nje halle te madhe me ju dhe te marre mendimin e gjithsecilit prej jushe. Tasht e nje kohe jemi ne hall edhe nuk po mundemi me duru mo. Kojshikja ime eshte 35 vjecare e cila jeton afer neve  eshte e ndare nga burri i saje tasht e 3 vite, ajo ka 5 femije, familja e saje nuk e kan marr me ja gjet nje strehimore as baba i saje qe te gjithe e dine se ajo eshte nje lavire, burri u nda prej saje pasi qe shume here e ka nxon me burra tjere. Nena ime qmendet pas saje nuk e dim se qka i ka ba. E ka marr ne shpi tonen tasht e 2 vjet jeton ne mesin ton. 1 vite ka shku dikund jasht kur u kthy ktu nena ime e ka strehu ne shtepine tone, besoni qe jane teper njerz te trishtushem femijet jan teper te halitshem gjthqka kane shkatrru ne shpi,  kojshikja  nuk mirret fare hiq me ta, pasi qe ajo ka pune ma te “meqme” Tasht e ni kohe dyshoj qe mes saje edhe babit po zihet diqka, pasi qe femijt i len ne shpi del me babin shkojn ne mal, kinse po shkojm po marrmi ajr te paster, kjo hyp perpara ne kerr sikur zoje, nuk kthehen ndoshta deri ne mramje,.. Rasti qe mka ba me dyshu mas shumti edhe qe jam bind qe ka diqka mes tyne osht se nje dite i shkrujta  kojshikes  ne viber i thash kojshike  ku je? Tha qe jom ne shpi, i thash qysh ne shpi un ktu jom spot shoh, edhe gabimisht e ka dergu nje foto ne mal ne kerr te babit. Kur erdhen ne shtepi erdhen bashk dyt sikur me kan qift, babi i kish ble fmijve te saje tesha me vesh, folshin keshin bashk e na veq i kqyrshmi. A nese ndodh nje antar me ja lyp babit 1 cent ai tranohet krejt e per  kojshiken  nuk pe kursen hiq. Nje dite pelcita edhe i tregova i thash oj nan kjo osht ku** qysh pe mban ne shpi a je tu e pa qka osht tu ba, i thash neser munet me te tradhtu me burr tanin. Mami u pergjigjke ” ani ndasht se pom dhimet” Ni nate vendosem mu ba bashk motrat e vllaznit edhe thanem ose me hjek kojshiken prej shpis ose po dalmi edhe na. Nana ja nisi tu kajt joo kurre nuk guxoni me largu, nese ajo del prej shpis edhe une ka me dal. I perzuni te gjitha vajzat qe jane martune, vllaznia dulen sun nejshin e une me motrat tjera qe sjemi te martune ikem nalt u mshelem ne dhom, tu diskutu qka me ba a me dal krejt prej ksaj shpie. Ndoshta e teprova amo nuk po mundemi ma.