Kam mendu se i dashuri

Kam mendu se i dashuri ka nderru jete,Pas 19 viteve kuptova se esht i gjalle dhe kontaktova me te…

Kam mendu se i dashuri ka nderru jete,Pas 19 viteve kuptova se esht i gjalle dhe kontaktova me te…-Anonim Pershendetje, Jam nga Kosova , dua te tregoj jeten time ….!!! Ne vitet para luftes ne Kosove ne vitet 97-98 un kam qen ne nje lidhje me nje djale , aq mire kaluam se nuk mundem te pershkruaj me fjale. ne vitin 1998 un me nuk e kam taku me pasi lufta un ne qytet , e ai ishte ne fshat diku ne Kosove . Ne vitin 1999 un mora lajmin qe ka vdekur , isha e re ne moshe per te perballuar ket lajme te zi , familja ime nuk dinte gje deri sa me zbuluan , ju tregova cdo gje prej fillimit e deri te lajmi i hidhur . Mbeten te shokuar nuk reaguan asgje , po pas disa dite me perkrahen . Ne kohe lufte pasi mora lajmin , nuk kisha mundesi te verifikoj me sakt ose te shkoj tek familja e tij , Ne vitin 99 edhe pasi u be mire ne Kosove un nuk isha ajo qe lumturohej ose te mendoj per fjalen Qlirim ose te perjetoj ket ndenje. Tentova sdi sa here te shkoj tek familja e tij pas lufte , ishte familja ime qe nuk me la te shkoja edhe pse nuk kisha menyr se si ti ngushelloj at familje Po qellimi im ishte te shkoja . U ktheva mesimit rruges per jete , te jetoja po cdo here nje zbrasti . Edhe pse e hidhur vendosa ta mbyll ket prej kapitull te jetes sime. Ne vitin 2003 mare lajme se eshte gjalle ai , offf offf nuk disha qka te mendoj qka te besoj kam kerkuaf shume dikush gjall dikush i vdekur . Shkova te kerkoja ne fshat , ne fshat me than qe nuk eshte asnje pjestar i familjes ketu jan jashte diku mergim E pyta per djaloshin tim , me than qe eshte gjalle edhe diku jasht jeton edhe ai . Isha aq e lumtur sa nuk muj ta pershkruaj ket gezim , U ktheva ne shtpi e lumtur , po po po nuk kisha mundesi si ta kerkoja se ne cilin vend jeton ne mergim .me vite e kam kerkuar Nuk u lodha se dashuri at po u lodha se kerkuari dhe qe nuk kisha mundesi me . Ne vitin 2007 jam martuar kam familje kam 1 femin jetojme ne Kosove , jam e lumtur kam familje te shendosh te mrekullueshme . Une edhe pse vendosa te mbyll kapitullin e hidhur, edhe pasi u martova cdo here kam menduar jo se te jem me te , po te pakten te ndegjoja edhe nje here ose te shof . Ne vitin 2018 te vitit te kaluar , pas disa hulumtive ne rrjetet sociale e gjeta , isha e hutuar Rash ne kontakt me te e kisha nje ndjenj te quditshme biseduam disa here , Ishte i martar edhe ai , kishte nje familje te lumtur Po me u taku nuk jam takuar edhe nuk do te takohem deshiron te i jem besnike familjes sime qe tashti e kisha ndertuar. Kjo te mbetet nje histori e jetes sime se kaluar qe aq shume e desha