fbpx

Kam krijuar familje por kam gjetur ish te dashurin pas 23 viteve qe jemi ndare , Vazhdojm te mbajme kontakte edhe pse nuk mundemi me qen bashk sepse…!


Kam krijuar familje por kam gjetur ish te dashurin pas 23 viteve qe jemi ndare , Vazhdojm te mbajme kontakte edhe pse nuk mundemi me qen bashk sepse – Ju lutem anonim… PERSHENDETJE.DUA TJU RREFEJ HISTORIN TIME.QYSH NE MOSHEN 15 U DASHUROVA PER HER TE PAR.ISHA GJAT PUSHIMEVE NE KOSOV DHE NJE DJAL I RI MA RREMBEU ZEMREN TIME GJAT ATYRE DITVE TE PUSHIMEVE NE KOSOV VAZHDONIM TE DILNIM GJDO DIT E NATE ISHIM TE PA NDAR E DONIM AQ SHUM NJERI TJETRIN.ERDHI KOHA DHE TE NDAHESHIM PER NJE KOH TE ISHIM LARG NJERI TJEYRIT SEPSE PUSHIMET ME MBARONIN DHE DUHEJ TE KTHEHJA NE GURBET PA TE LARG TIJ.I NDRRUAM DHE NUMRAT TAN UN I DHASH NUMRIN E TELEFONIT DHE AJ ME DHA DY NJERIN TE DAJES TIJ DHE TJETRIN TE MOTRES.PASI NUK KISHTE NR PERSONAL SEPSE NE FSHAT NE VITET 1987 NUK KISHTE TELEFONA..NDJEJA MALL E DOJA ME SHUM SE GJDO GJE NE BOT DHE NDJEJA MALL SHUM.POR ME QUDITE FAKTI SI NUK U BE I GJALL ME AJ QE AQ SHUM THONTE SE ME DONTE.E NE TE VERTET AJ KISHTE THIRR NE TELEFON TEK SA UN ISHA NE SHKOLL POR FAMILJA IME I KISHTE KERKUAR TE MOS THIRRTE ME DHE E NDRRUAN DHE NUMRIN E TELEFONIT MU ME THUANIN SE ENDE JOM E RE DHE QE KJO LIDHJE MUND TE JET VETEM PER STATUS TE LETRAV QE AJ TI RREGULLOI DHE MUND TE JET MASHTRIM.POR UN AS QE DOJA TA DIJA.NJE DIT VENDOSA TA MAR NE TELEFON M9TREN E TIJ.POR AJO ME KERKOJ QE ME MOS TA MARR NE KET NUMER DHE ME THA KJART SE TONY KISHTE SHKU PER KURBET DHE SKISHIN ASNJE KINTAKT ME TE.ASHTU ME THA DHE DAJA TIJ..GJITHNJE GJAT PUSHIMEV ECJA RRUGES SI E HUMBUR DUKE HAPUR SYT SE KU DOTA SHOH DUKE MENDU SE TANI DOTA TAKOJA.POR NETE VERTET AJ ME KISHTE KERKUAR NJE KONTAKT TEK SHUM TE AFERM TE MI POR PA SUKSES NUK E KISHTE NDIHMU KUSH AS ATE AS MUA.FAMILJA IME KISHTE FRIG SE ESHT VETEM PER RREGULLIM TE DOKOMENTAV FAMILJA TIJ KISHTE FRIG NJE N– USE PER TE QE ISHTE RRIT DHE QENDRONTE NE PERENDIM DHE KSHTU HUMBEM NJERI TJEYRIN.POR AJ ISHTE KON ME I FORT TME HARROI PAS NJE VITI E GJYSM TEK PO BEJA PUSHIMET TEK HALLA DHE NDIGJONIM URIME E PERSHENDETJE NE RADIO .NE VESH ME TUNGLLOJ FORT DHE URIMI I FEJESES SE TIJ.U STRUKA NE VETE QAJA DHE DOJA QE SA ME PAR TE KTHEHSHA NGA KISHA ARDH.ME DHIMTE ZEMRA E KUPTOVA SE ME JETA IME ZDOT KET KUPTIM POR SE KUPTOJA SI K8SHTE MUND TE ME HARRONTE.VITET ECNIN K9SOV MERGIM PUSHIMET ME NUK KISHIN KUPTIM NE KOSOV PER MUA.ATY KTU PAS FEJESES SE TIJ ME VINTE NOJ FJAL SE AJ DJAL ME KISHTE KERKUAR SHUM PARA SE TE FEJOHEJ POR ASKUSH NUK ME TREGONTE.ME TREGONIN SOLL MASI U FEJUA SE QA BEN DHE KAH JETON.FILLOVA TI URREJ TE GJITH PUSHIMET U RRALLUAN VITET ECNIN E UN NUK DASHUROJA ME SEPSE ZEMRA NUK E DONTE ASKEND ME SA VUAJTA SA KURR SE HARTOVA.DHE KUR I MBUSHA 26 VJEQ THASH KOT PO PRES KEND ASKEND DUHET TI MBLEDH FORZAT E TE VENDOS DIKU.DHE VENDOSA TE PROVOJ ME NJE DJAL QE JETONTE NE NJEJTIN VEND KU UN JETOJA DHE NETE NJEJTIN DHTET.FILLOJ TME PELQENTE DHE METE VERTET NUK E MERITONTE TE ME DASHURONTE AQ SHUM SEPSE MUA VETEM ME PELQENTE NUK MUJA TA DASHUROJA SHPIRTRISHT ME ASKEND NE BOTE.ISHTE I URT I SJELLSHEM DHE SHUM GJENTELLMEN.VENDOSA TE FEJOHEM ME TE U FEJUAM DHE U MARTUAM NE MOSHEN 28VJEQARE.POR PRAP ME KAPNIN DRIDHJET KUR U PERMENDTE AJ EMER I DASHURIS TE PAR.ME DJALIN QE U MARTOVA DHE JOM E MARTUAR ENDE VENDOSA TE JAM E DREIT MOS TA MASHTROI MOS TE SHKOJ TE QEPEM SI SHUM SHOQE TE MIJA.UN E DOJA TE VERTETEN PA ASNJE DREDHI SEPSE NUK DOJA TA MASHTROJA NJE PERSON QE ME TE DOJA TA KALOJA JETEN KET E BERA BETIM VETES ..U MARTOVA KRIJOVA FAMILJE KALOJA DHE KALOJ AQ MIR ME BURR KAM NJE JET SI PRINCES POR KUR EMRI I DASHURIS SE PAR PERMENDET UN DRIDHEM ENDE VAZHDOJ TE KALLEM FLAK DHE ZEMRA ME RRAH..NUK DUA DHE KURR NUK DOTJA LRJOJ VETES QE BURRIT TIM TI MUNGOJ DIQKA DHE TA TRADHTOJ POR POME MBYT FAKTI PSE NUK PO MUNDEM TA TA HARROI..DHE PAS 23 VITEV NDARJE DERI SA U KYQA NE PC DHE ME RA NE SY RASTESISHT NJE PROFIL I FACEBOKUT ME NJE FOTO TE NJOHSHME DHE ME EMER E MBI EMER E DATLINDJE TE NJOHUR PER MUA.ZEMRA SA NUK ME DUL NGA KRAHRORI ISHTE VET AJ O ZOT SA NDJEJA DESHIR TI FLISJA TI KERKOJA SQARIME E TI JEPJA DHE LLOGARIT E MIJA SE SI HUMBI KONTAKTI YN.SA MIR U NDJEVA KUR KUPTOVA SE ESHT GJALL PO JETON SHENDOSH E MIR..KALUAN 10 DIT PAS ASAJ DITE NUK ISHA NE GJENDJE TE PUNOJA E ASGJE TE BEJA MENDJEN E KISHA TEK AJ TI FLAS APO JO.DHE VENDOSA TA PERSHENDES DHE TI KERKOJA TA DIJA SE A ESHT AJ NETE VERTET DHE SE ME VINTE AQ MIR QE AJ JETON SHENDOSH E MIR PAS LUFTE..I SHKRUAJTA NE MSN SIKUR THONTE AJ KJO ESHT SHUM NJE SURPRIZ E MADHE NGA JETA QE ZOTI JA PASKA RU.DHE SE NGA EMOCIONET ESHT DHE E PA MUNDUR TE VAZHDOJ TE SHKRUAJ.ME KERKOJ NUMRIN TE LEFONIT DHE MU LUT PER NJE BISED NE TELEFON.ME THIRRI MENJHER NE TELEFON DHE TEK SA THASH HALLO AJ MENJE DRIDHJE ZERI ME THA PERSHENDETJE TA HA ZERIN QE ME KA MUNGUAR ME PERSERITE HER PAS HERE SE KJO ESHT DHURATA ME E MIRA QE AJ NDOJHER KA MARR NGA JETA.ME VINTE MIR KET QE THONTE.VAXHDUAM DHE HERAV TJERA ME BISEDA TELEFONIKE DHE NUK U NGOPNIM ME NJERI TJETRIN.FILLUAM TE SHKEMBEJM DHE NAJ FOTO QE TE SHIHNIM NJERI TJETRIN SE SI DUKEMI TANI.TANI JOM 42VJEQ DHE ENDE VAZHDOIM TE FLASIM .POR PAS 26VITEV VENDOSEM TE TAKOHSHIM PER NJE KAFE DHE TE BISEDONIM I TAKUAM PAS 26 VITEV U PERQAFUAM ME PLOT ZJARR.Biseduam dhe ne fund u kthym njeri dhe tjetri jetes duke vazhdu qe te jetojm me ata njerz qe jan te pafajshem per ndarjen ton.e ne ende vazhdoim te bisedojm me or te tera ne telefon.e duam njeri tjetrin aq shum.por kem vendos qe te jetojm me faniljet tona dhe mos ti lendoim..e ne esht shummmmm e veshtir te rrim pa njeri tjetrin por dot vazhdoim vetem me telefonata spaku..kjo esht ngjarja ime e jetes time qe me vete ne dhe dota marr ket fshehtesi qe me plot dhimbje e mbaje Kam krijuar familje por kam gjetur ish te dashurin pas 23 viteve qe jemi ndare , Vazhdojm te mbajme kontakte edhe pse nuk mundemi me qen bashk sepse