Kam bo mardhanie me Profesorin se u kallsha mas tij, por se kam dit qe osht i martum se osht i ri dhe... | Histori Të Jetës

me Profesorin

Kam bo mardhanie me Profesorin se u kallsha mas tij, por se kam dit qe osht i martum se osht i ri dhe…

Kam bo mardhanie me Profesorin se u kallsha mas tij, por se kam dit qe osht i martum se osht i ri dhe… – Prsh histori te jetes. Kit histori du me ma postu anonim se e di qe jom gabim po skom qa mi bo, po qysh thojn populli qysh te lyp e gjen. Jom qik pa martu i kom 19 vjet edhe studioj psikologji ne universitet ne Ks. Gjith i kom dhan maksimum ne msime edhe pse nuk jom nxanse shembullore po munona sa tdi. Jom e drenices po tasht jetoj ne Prishtine per studime edhe shume pe du kursin ama hiq sma ka rrok ne fillim. Thojsha o zot a bohet pune najher me diplomu e me mar najfar not mesatare. Nejse historia jem ka tboj me profesorin qe mka shti mu me arrit qellimin e msimit. Profesori jem qe mjep ligjerata nuk osht fort i vjeter i ka diku 36/37 vjet ama o i majtun mire. O shume pedant edhe ti kallzo senet shume kjart, qata edhe e du kit lami. Krejt historia jem ja ka pas nis kur e kisha ni provim edhe u munojsha me msu po kerkah sma rroke. U drejtova te qaj profa per ndihme edhe mtha bonja qishtu qishtu edhe besen ta dha qe ka me te hi nkry. Ka ma preke fletoren mu sdi pse mu doke si me pas frajer, po qashtu e paramenojsha. Tani une gjdo her mas ores ligjeratave u bojsha kishe hiq se kom kuptu veq per me nejt edhe 1 or a 2 mas msimit me ta. Ja nisi niher e dy edhe tu u munu me ma msu ni teori veq e kom kap e kom puth. Mu drejtu tha qa je tu bo? Thash vallahin shume po tdu. Ka po mi spjegon do sene shume pom hidhet me tkap tha a po hajde te qikjo adres ne ora 8:30 une pranova menihere. Kur shkova te banesa ma qeli deren komplet i zhveshun tha a po ki qef qishtu une thash po qysh skom qef edhe qishtu puthje mas puthjeve ja nisem me pas mardhanie. Mas nja 1 jave mbike me pas ligjerat me ta edhe as sum kqyrke as kurgjo edhe ma marke menja qe o ka bohet kishe sen skena bo. Po i kallzoj ni shoqes tem tha ky o i martum o budallic ka fmi.. thash qysh? E nbanesen e kujt mpaska qu pra se kerkush ske aty. Profa kish pas menu qe munet mem nxan e mem lan a, jo profesor une jom ma e meqme se ti. E kom ingjizu kejt ngjarjen nbanes qysh kena ba mardhanie veq per cdo rast me pas videon me veti. E patem ni test nklas edhe kur pom vjen nota 6 thash o prof une u myta tu msu ti 6 tha qaq meriton ti. A po a vet me veti hajt se ta kom kallzu qefin une po tdu e po munona me jep shpirtin tem mas teje e ti spo ma rras mu a po qitash ta kallxoj qefin. Une jom dashuru nty prej dites qe mke ndihmu me msime edhe plus u bona budall bona mardhenie me ty tu menu qe tasht tbaj frajer. E paramenojsha veten tu pi kafe me ta krejt shoqnia mkishin than ueh kqyre kta nlidhje me profesorin zoti ta dit qfar jete tmire e ka me ta. Gjith kam lakmu ne ni jete tmire masi skisha une per veti e qata edhe dojsha me kry shkolle mu ba dikushi me punu diqka me marr najfar rroge e jo me met studente keejt jeten si budallic. Nejse si u kry ligjerata, ngava me fol me ta e me vet qa o puna jote qe po munohesh mem ul ti mu kur une po munona qa mos me ba per ty. Thash a e din ti qe une krejt tkom ba video qa kena ba at nate edhe qare ski pa mi bo krejt nota qe i meritoj edhe mu nda prej asaj ku**es qe e ki nshpi se une loder e kerkujt sjam. Plus thash jom dashuru nty e une kurr sjam kan e dashurume veq e di qe flutrat nbark mu kan ba. Tasht hala jom nqat fakultet edhe notat krejt tmira po mi qet edhe e du e tonat ama spo ndahet prej grus per mu. Une po e kercnoj e i kom than kom me ta gjet grun me ja kallxu videon ama hiq so ka vepron mdoket qe ska gru hiq veq spo don me u kan me mu a zoti ta dit. Qysh me ja ba bre me ba per veti? Ja dhash veten edhe po munona me ba qmos me ja marr vemendje si me kercnime si me qa mos po spo lun rol kurgjafi. Mos ofendoni se une mos me dasht msimin se kisha ba at pune me profen po per hater tnotave qe mvyn per mu ba psikologe e thash se kapacitet kom po sma rrok truni ne provime. A pom kshilloni qysh me ja ba se kurr si dihet noshta ntardhmen ju kshilloj edhe juve naj here si psikologe haha. Flm faqja qe ma keni lezu historin, postoni tlutna.