fbpx

Ka me ardh puna me prish me familje kur te heken vizat , Menxi spo presin me i hek vizat dhe me na ardh ketu por ata nuk e din qe ne nuk kemi mundesi per

Ka me ardh puna me prish me familje kur te heken vizat , Menxi spo presin me i hek vizat dhe me na ardh ketu por ata nuk e din qe ne nuk kemi mundesi per…!


Ka me ardh puna me prish me familje kur te heken vizat , Menxi spo presin me i hek vizat dhe me na ardh ketu por ata nuk e din qe ne nuk kemi mundesi per – Pershendetje,ju lutem anonim po shkruj prej fb se vllaut. Jetoj jasht ne Suedi me burr e me dy fmi .Shyqyr Zotit jem familje e lumtur kem razi e tona te mirat.Problemi eshte qe sikurse familja e burrit ashtu edhe ajo e jemja jane ne Kosove,mezi spo presin mi lshu vizat e me na ardh.Po tutna ka me ardh puna e mu prish me familje kur te hjeken vizat se na nuk kemi mundesi me mbajt kerkon asnjona pal sdojn as me kuptu qe ktu jeta osht e shtrejt banesat i kemi te vogla nuk eshte njesoj sikur ne ks qe me 50€ e ushqen krejt familjen a ktu me qato pare as dy vet smun i ngin.Jena ne pozit te keqe vllaznia e mi ne Ks spunojn sen sdojn me punu per 200€ po presin me dal jasht punt kurqysh si kan e edhe familja e burrit sidomos bijat nuk kan po skem qa me ju ba na.Na kan akuzu sdisa her qe kinse na spo dojm mi marr se me pas dasht i kishmi marr …Spo di veq skish ma zor se me ardh puna e mu prish me tanin! Cdo her sa her jem shku ne Ks jem shku ne shpi tonen se kem ba telash kerkon i kem nimu sa kem pas mundesi po tash me ne ardh veq telashe na bojn e qa o ma e keqja hale pa u ba vizat kogja do fjal po na thojn kinse na spi dojm a Realiteti eshte qe Skem mundesi me mbajt kerkon!!! Ka me ardh puna me prish me familje kur te heken vizat , Menxi spo presin me i hek vizat dhe me na ardh ketu por ata nuk e din qe ne nuk kemi mundesi per