Jam prap ajo Vajza qe 6 vjece humbi virgjerine, shum komente dhe te qeshura ne historin time por... | Histori Të Jetës

ajo Vajza

Jam prap ajo Vajza qe 6 vjece humbi virgjerine, shum komente dhe te qeshura ne historin time por…

Jam prap ajo Vajza qe 6 vjece humbi virgjerine, shum komente dhe te qeshura ne historin time por… – Prsh jam serisht un vajza qe 6 vjece humbi virgjerin me falini nese nuk arrit te shkruaj aq bukur sa ju po ja dikush ka pas fatin te studioj dhe dikush tjeter nuk e ka patur ate fat. Shum komente dhe te qeshura ne historin time ketu tregoni shum shkollen qe keni ju qe gjykoni menyren se si un shkrujta apo tregova historin time ndoshta un nuk di ti rreshtoj vargjet ashtu sic ju po ndonje her jeta meson me shum se sa shkolla mua me mesoj jeta shum gjera qe kur isha femi dhe un kisha dasht te jetoja nje femijeri te bukur ashtu sic e keni kaluar ju qe komentoni ketu pa ditur dhimbjen time po ja qe jeta nuk u tregua aq e drejt me mua ju po gjykoni mua per dicka qe mu ba pa deshiren time ose me qart pa vetedijen time sepse sic thoni dhe ju nje femi 6 vjecar nuk e din cesht virgjeria normal po duke u rritur e kuptova se cfar mu mur at dit . Ate dit un kuptova qe dicka e gabuar ndodhi me mua dicka qe njodhosi jeten time ne historin qe shkrova i rash me pak fjal se te hy te tregoj krejt me hodhesi historia del shum e gjat them 6 vjece sepse aq me kujtohet mua sepse sapo mbushja 8 vite ne u trasferuam ne nje vend tjeter se bashku me familjen time dhe ne at fshat un nuk u ktheva me kurr e di se mas asaj qe me ndodhi mua kemi jetuar dhe nje kohe te gjat aty nuk mbaj mend me saktesi se sa sepse isha shum e vogel e di se ate dit qe ndodhi ngjaria nje kusherir e imja me tha se kishte degjuar cfar kishte ndodhur dhe se nuk duhet te flisja me as njeri sepse nese degjojn te tjeret as njeri sdo te doj me u ndiva e tmerruar dhe mbaj mend se po lenduesha kur mami im po bertiste te sjedhin dicka per te prer filispajen qe un kisha lillur ne qaf ju thoni jo dhe ofendoni pa ditur fcar kam kaluar keto dy gjera un i kujtoj nga femijeria ime nga ato vite qe un jetoja ne ate fshat te madhkuar nuk jan saime po te verteta betohem ne jeten time sepse nuk kam pse te sajoj as gje ju nuk po me njihni as nuk e dini se kush jam un as nuk po kerkoj ndihmen tuaj dhe kan kan kaluar me shum se 22 vite qe un nuk jam kthyer me ne ate vend as per ta vizituar prindrit e mi dhe vedhezerit shkojn cdo vit un as qe kam dasht te shkoj me kurr aty dhe keta thon si ka mundesi qe ti nuk ke deshir te vizitosh vendlindjen tende shtepin ku linde dhe kalove femijerin keta as qe kan iden se cfar kam kaluar un ne ate vend isha femi po nje femi kupton me shum se ju mund ta imagjinoni friga ime per humbjen e virgjeris nuk ka fidhuar ne moshen 6 vjece sepse ateher se dija cesht virgjeria friga fidhoj kur fidhova te rritem dhe te kuptoj shum gjera . Ne moshen 6 vjec fidhoj friga se pas asaj qe me ndodhi as njeri sdo me donte me dhe se te gjith do me trajtonin keq sepse kishte ndodhur nje gje qe nuk duhej te ndodhte ate koh mendoja ne ket menyr ndersa sot e mendoj ndryshe sepse nuk jam un fajtore per ate qe me ndodhi mua po prinderit e mi qe nuk diten te kujdesen per mua ata qe as nje her nuk me pyten pse ndryshova un pse cdo dit qe kalonte u lenduja ne lot dhe ata nuk kuptonin cpo kaloja un kete vit tek po bisedonim me prinderit per femijerin me tha mami ti e vogel je qen fmia me i dashur dhe me i mir po pastaj duke u rritur ndryshove krejt dhe ne at moment u ndiva si e vdekur nese ajo kishte kuptuar ndryshimin tim pse as nje her ne jet nuk mori mundimin te me pyste se cfar kishte shkaterruar buzeqeshjen time. Tani ju komentoni cte doni gjykoni sa te doni po para se te komentoni vendoseni veten me par ne poziten time .