Jam dashuru ne nusen e vellaut,Menxi pres te zgjohem heret dhe... | Histori Të Jetës

Jam dashuru ne nusen e vellaut,Menxi pres te zgjohem heret dhe

Jam dashuru ne nusen e vellaut,Menxi pres te zgjohem heret dhe…

Jam dashuru ne nusen e vellaut,Menxi pres te zgjohem heret dhe…-Postone anonim ju lutem,du me shkruajt historin tem edhe pse turperohem boll po dashuria nuk ka kufi dhe nuk kish pyetje se kush qysh tek. Une jom nje djal 26 vjeqar dhe jetoj ne Pr. Rrjedhi prej nje familje shume te mire, jo pse osht familja jem po pergjithsi nuk kemi probleme familjare apo fjal, secili e kqyr punen e vet edhe vepron ashtu siq i kan hije. Para 3 vite mu ka martu vllau i madh me nusen e tij edhe jetojn se bashku me neve. Nusja nshpi eshte shume e vyme, kurr snalet mazi kanihere mvjen marre sepse qaq shume mrrin gati sa qe ngushtona prej saj, teper mundohet per neve jo veq per burr tvetin. Tish kan tjeter nuse pasha Zotin as syt snaj kish lshu po qka ti blen vllaut tem ma blen edhe mu, qka tbon per veti mundohet edhe nanes tem osht shume e kujdesshme edhe e din qysh duhet me ja majt renin. Problemi nuk osht te kerkush perpos tek vetja, une jom dashuru tmerrsisht ne kunaten tem. Menxi spres mu qu heret bara me to qe me mujt me bo llaf me to para se me u qu vllau prej gjumit. Menxi spres me nejt me to, ka pas rast i kom refuzu shokt per me nejt nshpi me pi qaj me to se qaq shume ja du prezencen sa qe menja sta merr. Prej qe u hi kjo nshpi, shpis i ka jep disponim, i ka jep drite. Osht shume e bukur edhe mtranoj krejt qata pom vjen marre edhe mu shpreh se njerzt tjere i konsiderojn kunatat e tyre si motra po une nese se kish njoftu vllau jem i pari, nven isha martu me to. Po bona nervoz kaniher po qartna se po i nij tu e kry at pun e po plasi prej inatit pse sjom une nven tvllaut tem, aj as qe e don kta mdoket kurr nuk jepet mas saj. Jom kon tu plas kur u nisha edhe u qova dola prej shpis n3 tnates qe mos me i duru ma. Shume pom plas fakti qe aj pe jeton jeten me nje femen qe sosht per to bre, aj se meriton kunaten tem vallahin se osht tip shfryzues, nuk osht njeri falenderues se me qka ka njet po veq ankohet. Ni personit veq ja kom shpall ndjenjat eedhe qaj personi o qika tezes tem. Ajo ke tu lujt kur e mur vesh tha a je budall a qka qysh ashtu ama me kohe gradualisht tu i kallxu mtha o tezak, ajo o kunata jote sbon asi mendime mi pas per to se Zoti na rujt me bo me tnij najkush, posht tqon kshtu qe mos i shti vetit therr nkam tshnosh. Po spo di qysh me ja bo? Ata jetojn me neve gjdo dit rreth syve e kom ata qysh mos me u kon i dashurum nto… nejse, nese kishit mujt mem ndihmu ish kon mire shume se tasht jom tu menu me dal jasht ose me gjet naj lidhje me shku dikun me punu me viz punes veq per mos me nejt ma nshpi me pa se shume po vuj per to, po bona edhe kaniher nervoz. Nese keni naj sygjerim shkruma nkoment se jau lexoj anonim po tlutna mos ofendoni se dashuri o kjo, nuk tvet zemra kon duhet me dasht apo jo.