Jam Ajo vajza qe e kam lejuar te martohet i dashuri per letra, m'keni kritiku shume por... | Histori Të Jetës

e kam lejuar

Jam Ajo vajza qe e kam lejuar te martohet i dashuri per letra, m’keni kritiku shume por…

Jam Ajo vajza qe e kam lejuar te martohet i dashuri per letra, m’keni kritiku shume por… – Prsh anonim ju lutem. Une jam ajo vajza qe e kam lejuar te martohet i dashuri per letra por gjithqka shkoj duke u be edhe me keq dite e nate duke qajt dikur edhe aj ja nisi mem sha e mem ofendu kur une isha ajo qe sakrifikojsha me shume por dikur me plasi me erdhi deri ne fyt nuk mundesha me dhe i dhash fund nuk mundesha ta shkatrroj veten per dike qe nuk ja vlen kam mendu qe aj mdon shume kam mendu sene tmira per te por jo fytyra e tij e vertet doli kur ja nisi mem sha shkojshin jav e muj e as sem thirrke as sem shkrujke mbllokojke nvuber e ntona ant ma tsmunda me duru ju ndava. Pastaj aj kishe i ka ra pishman deshirojke prap mem kthy thojke une po kthehna nks pe la kit te huajenn e po kthehna weq mos mu daj po jo une smuj ma kur mka sha ni njeri qe tdon me shpirt nuk mund met ofendu kurr me fjal qe spo muj as mi shkru. Edhe pas ni muaji nje i aferm i imi me tha per nje djal ai djale i mire e me tona tmirat fetar e pasuni e familje e mire e kejt po une i thash jo por me te njejtin djal une ja nisa me fol ne fb me dergonte kerkesa qdo her pasi e injorojsha dhe dikur e pranova dhe fillova te bisedoj me te me tha qe eshte i interesum ta gjeje nje vajze te mire ta kaloj jeten me te me tha a ke deshire me u njoft ndoshta jem kismeti i njeri tjetrit une i thash ne rregull dhe fillova me ndje diqka per te edhe pse live nuk e kisha pare fliste qete me fjale te mira e sen per qdo sen em kuptojke ehe une menjeher i tregova qe kam pas lidhje me heret e sa mka lendu e sene vendosum me dal mu pa se kejt u pelqejshum weq ehe live pa u pa nuk vendosshim sen duke u njoft pastaj e morra vesh qe eshte ai djal qe me ka then i afermi dhe un i thash mire a i tregoj familjes edhe ma mire me dit ata edhe dalim mu pa ai me tha mire se sje tum besu tregoju pra edhe une ju thash dulum mu pa e vendosem me kan bashke tash fejesen e kemi caktu e kejt. Por ai nuk pom len rahat po ju shkrun shoqeve tmija tu ju than per mu thuj mos tfejohet se i kam ra pishman qe e kam hup e sene ama un kurr si kam fol as sen hiq e ni dit ja kish bo shoqes tem ajo mka lan mu e e ka marr tjetrin weq per pasuri spo di as qysh me hjek qafe ato shoqet e mija boll pi thojn le rahat po smerr vesh aj ama une me kta qe po fejohna tash shume e du nuk e du weq per pasuri e firma qe kan e du qe o i sjellshum jo per pasuri pom vjen inati qe pom thojn tjert e ke marr per pasuri e du qe o i mire si me mu si me rreth tem krejt e livdojn qfar djali jo weq ata po krejt familjen e tij mthirrin kunatat se kam shume e motrat e burrit qfar respekti mbojn edhe une u respektoj e i du shume sum inetereson mu as paret e tina as veturat e tina as villa e tina se une kur kam pranu me kan me te nuk e kam dit qe ka pasuru se sem ka than sen ka than jete mesatarr kam se qikat kan bo mas tina per pasuri e mu sem ka tregu qka ka ai edhe kam pranu me kan me te pa e dit deri sa i kam tregu familjes qather e kam marr vesh . Mkan kritiku e ofendu shume me komente por prape ka qene sjellja e tyne une e re qka kam dit qysh shkojn ato pune per me bo letra por sidoqofte une i falenderohna Zotit qe mi hapi syt mi pa tradhtit e padrejtsit e tina e ma dhuroj te njoftuarin tim prej qe kam fillu me fol me te mka ndryshu jeta jam shume e lumtur po frigohem se mos po ma prish aj kit lumturi. Shpresoj te me keni kuptu dhimbjen qe kam pas kam duru shume tu than ajt se rrethi thot qe u nda e sene por dikur i erdh fundi smujta me qka kam vujt une per nje njeri qe ka nga me tjera mos e provofte askush. Kaloni mire.