Jam 48 vjeqare dhe kam vendos me u martu perseri, por femija mthan nuk vina me tpa asniher dhe ... | Histori Të Jetës
Jam 48 vjeqare dhe kam vendos me u martu perseri

Jam 48 vjeqare dhe kam vendos me u martu perseri, por femija mthan nuk vina me tpa asniher dhe …

Jam 48 vjeqare dhe kam vendos me u martu perseri, por femija mthan nuk vina me tpa asniher dhe … – Pershendetje te gjith lexusit e ksaj faqje du te betem anonime ju lutem jam nje grua jetoj ne Australi.. jam 48 vjeqare kam dy djem e nje vajz te gjith te martum sa I kisha djemt pa u martu jetojshin me mue vajza asht. Martu qe 6 vite nje djal u martu qe Dy vite tjetri qe nje vit burri me ka vdek qe 13 vjet kam jetu me fmi kam punu sa kam mujt nuk ja kam shtri doren askujt. Mbasi me vdiq burri u betova qe te I rris fmin te jetoj me ta te ju ndihmij fnive me shkoll kam punu edhe mas kohes te punes se kisha deshir qe fmija ta vazhdojn edhe fakultetin punova shum me arrit qellimin Tim edhe dashti zoti e mbarun fakultetin u punsun te tret me nje spital isha shum lumtur se kalojshin Mir fmija me pun edhe mes veti shum te afert ishim … U mundova edhe pse u rriten fmija pa bab qe mos tju mungon asgje kaloj nje koh shume Mir te gjith punonim ne dit pushimi kalojshim shum Mir Mir po kjo lumtur nuk zgjati shum deri sa u martun kur u martun hini e grindja shpi vetem fjal kishte hile nuset mes veti hile me mue un punojsha 10 or ne ditje kur visha shpi rrmuj gjith shpija as dark veten me teleoina ndor dalshin neper resterante u darkojshin un disa koh nuk fola as nje fjal tee gjykoj mendova se dot bahet Mir dor kujdesen per shtepin e Tyre por kot ishte aj mendim filliva te flas vetem qa I bojsha veti dom e u merzitsha kot … Nje Dita dola me nje shoqe e kisha pushim edhe un fillova that qaj hallin edhe ajo me thot ke mendu diqka per veten tane ti moj un meta qa dot thot kjo thot ti I rrite fmit jav plotsove te gjitha kushtet most merzit per ta ma ti shiqo e gjeje dikon edhe kalije kohen tane me te .. un mbeta e po e shiqoj ata si ma Tha ket mendim kjo qe as ndermen nuk e kisha ta gjaj dikon nejse nejse nejetum edhe pak edhe erdha shpi u pergadita per te nesermit me shku pun shkova pun punova SI gjith mue me ngeli mendimi atu si me Tha ajo erdha shpi nuk kisha une Facebook e kto gjanaMir hapa nje Facebook nuk disha as te perdori mue mas Dy jave mu lajmru nje Burr fillova te bisedoj me te aj I martun me Dy fmi nga naqidinia ishte edhe po thot gruen e kam te smur vuan nga canceri vetem ne spital rrin dua ta kerkoj nje grua tjeter aj ishte 8 vjet ma I ri se un Mir biseduan shoqrisht disa muj kur nuk e hap fb.. per disa jav kur nje Dita e hapi edhe I kishte vdek gruja mu me erdhi shum keq I edhe aj pom thot ti he shum e Mir me ke pelqy shum ne bised edhe kam fillu me u dashuru ne ty nvertet edhe mue me pelqente aj po nuk ja thashas nje here se kshte gruen ghall nuk dojsha te ju hy nmes… Edhe mas nje kohe te gjat qe I vdiq gruja na folshim per gjdo dit edhe un vendosa te shkoj te takohem me te edhe Isha tri jav kalova diqka shum Mir edhe e vendisem te jemi bashk u krhava shpi ju tregova fmive se thash du te martohem just keni nuset punen e juaj te gjitha I keni nuk folen as nje fjal fmija filluan te mos me flasin as nje mas disa dite njeri mur banes shkoj mas Dy jve KY tjetri un meta vet shpi edhe ati I tregova nuk kan qef fmija te martohem PO nderprejm lidhjen ton po prap fmija nuk me vin as nuk me flasin si ja merr mendja juve kalifshi Mir e faleminderit. – Jam 48 vjeqare dhe kam vendos me u martu perseri, por femija mthan nuk vina me tpa asniher dhe … –