ika prej familjes

Ika prej familjes me jetu me te, por Ai e kishte lan shtatzan nje femer muzikave dhe…

Ika prej familjes me jetu me te, por Ai e kishte lan shtatzan nje femer muzikave dhe… – Anonim ju lutem! Pershendetjr fansa! Jame 24 vjeqare dhe ne moshen shum te re u dashurova si gjdo adoloshente. U dashurova me nje djal qe nuk mundem te marr fy pa te e doja me shpiret, e me zemer… Une kurr nuk e tardhtoja gjithmon i tregojsha per gjithat sendet…Kur erdhi puna te fejesa familja ime ishte kunder kesaj lidhje… Ata nuk me kuptonin se une qmenda pas ti. Aj ishte ilac i shpirtit time, dhe une vendosa te iki me at sepse nuk mundem… Dhe kushtu ika u pajtuam me familje, 2 vitet e pare na shkoni shume mire te gjith na quajshin qifti me i mire ishim shume te dashuruar 2 vitet e fundit katastrof aj ushtronte dhun ndaj meje dhe arsyja ish se aj nje nat kishte shku ne kafe te muzikes dhe e kishte takuar nje tjeter… dhe aj vazhdimisht shkon te ajo deri sa nje dit e kuptove por nuk mundem te kuptoj pse e ben ket… aj kurr nuk vike ne shpi mas 4 vite martes vendosa te ndahem se nuk kisha pse te rrija at shpi… une u ndave pa as nje problem mas nje kohe shum te shkurt une ndegjova se ishte martu dhe e kish marr grujen 4 muj shtatzan… Nuk e besoja kur e pash ne fb u binda qe eshte ashtu.. nejse kaloji nje kohe tash me afro 3 vite dhe mua nuk me intereson me as per ni djal me e ba te dashur. Nje dit nje e aferme tha dua te njoftoj me nje djal po aj jeton jash shteti dhe une ja dhon numrin tend dhe flisni une veq i thash si pahiri ok aj me telefonoj mir biseduam biseduam nje kohe shume te shkurt une gjdo dit u dashurojsha ne at dashuri e qmendur pa mas e doja dhe nje dit ndodhi nje gje e keqe aj me tha une nuk dua qe te martohem e une ja bera pytje pse ti nuk mundesh ta harrosh ish gruje tenda aj tha jo ajo per mua eshte e vdekur asgje nuk kam me me at…ne u ndam por une e doja dhe vazhdoja te i shenoj aj gjith me pergjigjet… Kur pa prit e zbulova se qaj msyti qe me njoftoj me ket djalin e kish qit edhe at grun e par dhe kjo ishte arsyje se ky si beson kesaj grujes qe me njoftoj me ta… Nejse tashme kaloan 7 muj aj kurr nuk me shkrun une i shkruj vazhdimisht sepse e dua me shume se at tjetrin… Nuk di a kom ndjena per dikon tjeter ajo mua me kerkoj dor me u feju mirepo une e dua dhe nuk mundem ti them dikuj qe te dua kur e genjej… Sa her bi e flej ne te mendoj kur zhgjohem prej gjumit te aj mendja me rrin… Ju kisha lute nje keshill nga ju si te ja boj me e harru sepse aj ne fillim me donte dhe per nje arsyje te vogel u nda. Dhe gjith vajzave te reja deri ne moshen 20 vjet mos vendosni send sepse aj vendim eshte vendim i fmive me e vjeter me e pjekt dhe me mire din flm per mirekuptim.