fbpx

i thash burrit qat dit qe vendos me pru at grue

I thash burrit qat dit qe vendos me pru at grue te shpia dije qe shtat plumba ka mja dhan edhe nese kalbem ne burgje dhe …


I thash burrit qat dit qe vendos me pru at grue te shpia dije qe shtat plumba ka mja dhan edhe nese kalbem ne burgje dhe … – Pershendetje histori te jetes e ju faliminderit nga zemra qe keni hapur ket faqe aq te mrekullueshme per te hjekur mllefin qe kem brenda ne shpirt sepse kemi nevoj te shprehemi dikund kur skemi me kend te ndajm ate qe na ka sjellur jeta te miren apo te keqen pershendetje dhe ju lexues e komentuas edhe un si qdo nene dua te shpreh at qe ndjej ne shpirt isha shum e re dhe njeriu I ri mundet edhe te gabon u martova me djalin qe me dojke dhe e dashta shum por se kam ditur qe pas ti fshihet dhe nje dashuri tjeter qe ka pas para meje dhe nuk me ka treguar pasi linda dy femij e dashura e tij e me parshme ju shfaq burrit tim edhe pse ishte e martuar ajo por skishte pas pik turpi se tradhton burrin e saj femer pa karakter veq te ajo kam par dhe burri me tha un e dua ate dhe ajo me don mua I thash pasi e ke dashur aq shum perse nuk je martuar me te por me mua pse me merr njerz ne qaf kur don dikend tjeter dhe martohesh me dikend tjeter qe vetem e genjen kishe e don e ne fakt zemra te qan per tjetren I thash pse bere ket mua a vetem pse isha e sinqert me ty me tha kam dasht me marr ate por familja nuk ma lejuaj te marr sepse nenen e ka k.e baben dilingji I thash prej asaj nene e prej ati babe mendon te del femija hallall qka ben nena dhe baba ben femija dhe ti e lejon veten te jesh ne nivel te tyre me luste te merr dhe at per grua e thoshte ajo do braktis burrin e saj se at nuk e do per me don mua thoshte I thash bej cfar te duash un do jem ne ket shpi per hater te femijeve te mi e jo per ty por qat dit qe vendos me pru at grue te shpia e me sjell ne oborr die qe shtat plumba ka mja dhan e nja ka mja nje me dit se kalbem neper burgje e me mbesin fmija ne duart e tjerve se kjo po shihet sigurt se bab spaskan po qenka shkru edhe pa nane me mbet per kto gjera I thash ka dasht para se mu martu me ty mem tregu e jo tash nje dynja me qesh me mua me femijet e mi me nderin tim se qka I beri burri pas sdisa vite martes dhe ju tregova vjerrive per ket se qka po ndodh vjerra mbrojke djalin e saj thojke ky eshtr mashkull sun e ndalon dhe un qaja hiq pa ndal vjerri me tha ndegjo bre bij qka po te them djali jem le te ban qka te don jasht shtepis por ne qet shpu sun bje tjeter grue se koka shkru me lendu me durt e mia e ket te zez sun ta ban ty dhe tha kjo shtepi eshte e imja ky qe do me dal prej ksaj shtepie me jetu me at gru le te del po ma kemba e ti ne ket shtepi sun shkel tha un me penzi temen ka me ju majt ty dhe femijet dhe ket shtepi ka me qit ne emer te juajin e ky qka te don le te ben si tja merr menja e vet burri perseri dalke me at grue deri sa e nxuni burri I saj dhe burrin tem dhe u nda ajo prej burrit te saj dhe I thoja burrit se ajo nuk te do nese ti e do ate por ky me plot bindje thojke me don pas nje kohe ajo grue u martu me nje burr tjeter e braktisi burrin tim dhe me as qe I lajmrohet ndonjeher si duket ka ta rash ne burr sguxon mi livrit e tadh burri ka kuptu qdo gje se sja paska vlejt me humb familjen per nje gru tjeter me kerkin falje per gabimet qe ka ber por von per tu penduar sepse buka qe thehet nuk ngjitet me nje te peshtyre kam perjetuar gjera te tmerrueshme qe me humbi vullneti per qdo gje por jeta perseri vazhdon dej sa naj ka caktu aj I lumi allah I qofshim fal ati per qdo gje faliminderit qe gjetet koh me lexu perjetimet e mia.