I kam do vjehrri qe veq interesin e kqyrin,nese nuk ju dergoj para ata e shfaqin fytyren e vertet... | Histori Të Jetës
Kur na lindi djali as ne telefon nuk na kan uruar vjehrrija,Burri ka mbet ne mes dy zjarresh ai e din te verteten dhe

I kam do vjehrri qe veq interesin e kqyrin,nese nuk ju dergoj para ata e shfaqin fytyren e vertet…

I kam do vjehrri qe veq interesin e kqyrin,nese nuk ju dergoj para ata e shfaqin fytyren e vertet…-Ju lutem me postni ket qe po tregoj sepse kam nevoj kam shkruar dhe njeher dhe nuk ma postuat..me falni nese gaboj ne shkr**.Jam një Nëne nga Ks jetojm ne perendim me burrin dhe djalin ton te vetem dhe te vonshem, problemi yn spo kalon por po zgjatet edhe me shum dhe e di se shum dot tme thon kur e don burrin duaja dhe familjen po nket rast spo di si te veproj jam shum e stresuar dhe e smur , ne jemi martuar me qef me burrin para 14 vitesh ,familjen e ka ne Ks ky dhe un timen dy vllezer tjer te burrit jon jasht dhe ata nejse nuk kishim femij plot 8 vite 3 femij me vdiqen nje ne lindje dhe dy mbas pak javesh nuk po cek prob..te tyre me shum ishte nje traum e pa harruar nuk kishim shpres më sipas mjekve por pa then Allahu tlumt ne per te asgje zbehet dhe pritem kogja nje koh sepse gjoja kishim disa gjera qe nuk shkonin mirpo prap mbeta shtazan por isha e tmerruar se mos pom vdes dhe ky fmij nuk kishim askend vetem ne te dy mir e keq gjith kohen i ndihmonim familjen e burrit sepse punoja dhe un krejt paret ne Ks u ben me shpij me tgjitha tmirat vjehrria vllezrit burrit ndihmonin por jo aq sepse kishin fmij por jon dhe politikana kshtu qe ne krejt ne mirpo gjat kohes se fundit para lindjes vjehrri im deshi nje kredit kogja tmir un se lejova burrin thash mjaft njeher te shohin gjendjen ton me fmin sespse isha lodh me kredita te vjehrrit dhe ai si boss zvicerr gjermani dy tre her nvit .kur i tham jo ai qmend krejt iku shkoj nks sepse ish ktu ai kish erdh per pare a me besoni nje gje sa shum u hidhrun sa asnje telefon urimi sna ben kur na lindi djali engjulli jon i bukur mqan zemra kur flas per te mbushem vaj sa her e kujtoj at dit kur lindi gjeja e pa qe kan then e kom falenderu tmadhrishmin Allahun dhe e kom lut tju fal femij kujt nuk ka femij , me shperblej mundin tim u bera nan dhe un mirpo ne po nenqmojn familja e burrit dhe sa her shkojm nks nga ajo koh gjithmon na presin keq dhe me hund perjet kurr nje dhurat nuk ja blen djalit ton se na ishim munduar per ta por ju blejt fmive te dy vllezerve te burrit kjo gje pom vret pom dhimbet djali im sepse ka dy gjysher interesgji dy figura qe nuk shohim me larg se paren e mallkuar dhe kurr nuk na thirren per senundje te djalit a nji ditlindje dy fjal kurr hiq mirpo qti besh , tash ata therrasin shpesh shum ne tel 3.4.5 her ne dit dhe deshirojn te dit te gjitha ka nje moter te pa martuar qe tel se lshon ton diten tu thirr shum her pom pengon ndoshta po gaboj ata u larguan kur nuk paten interes tash po afrohen ngadal sepse pom duket prap nga intresi e kan se vendi ku jetojm ne ka ren puna shum dhe ne deshirojm te shkojm ne Gjermani i kemi te rezervuara me pun banes krejt nga disa te aferm te burrit sepse vllerzit e tij nuk na deshten afer vetem na genjeshin sot neser sot neser 4 vite i pritem ma ne fund Allahu na qeli rruget mbas shum lutjeve tona mirpo vjehrria shum po na perzihen dhe komandojn kohve te fundit po kam frik ta nderroj shtetin sepse po frigom mos po vin deri te problemet me te mdhaja siq ishim dhe njeher ne ndarje shkaku i vjehrrit nga qe sipas tij dhej te shkoj te nena ime 2.3 net dhe 3 jav te vjehrrit un ket se pranova kurr te ndalem nga nena mbasi bab skom ta le dhe nanen kurr jo mbas gjith atyre sakrificave qe na rriti ne at koh pa uj ne fukarrallek i ngrini duart nga akulli kur bante uj per ne nga problemi i fundit si thash familjet tona jan largu kogja shum tmit e kuptuan qe kta te burrit nuk deshirojn miq burri im ne mes dy zjetmive nen e bab i ka por zihet ne vete dhe nuk flet pom duket po sheh shum paderjtsi por nuk po flet sepse baba i tij i bertet shum nga ks e tranon kjo mqudit shum sipas vjerrit tim ky duhet ter jeten tju ndihmoj dhe mos ka kurr ky nji shtepi per djalin ton shum e bejn asgje por fajet i ka vet se duhet te flas dhe jo te rrij si qyqan po na shqiptart qudi kur martohem martohem me krejt shpin dhe plus jasht dhe komand dojn zdi jom ndert a me shku per Gjermani a jo kisha pas deshir te ndihmoni me kshillat tuaja sadopak ne veqanti Altin Gashi