I fejuari nuk me la as te vorri nanes me shku, me detyroi edhe beben ta abortoi por tani jam aq e deshprume sa qe... | Histori Të Jetës

I fejuari nuk me la as te vorri nanes me shku, me detyroi edhe beben ta abortoi por tani jam aq e deshprume sa qe…

I fejuari nuk me la as te vorri nanes me shku, me detyroi edhe beben ta abortoi por tani jam aq e deshprume sa qe… – pershendetje , jam nje vajze 21 vjeqare , desha te tregoj per historin time qe me ka ndodhur . Para nje viti me ka nderruar jete nena shum e re me ka len mu dhe dy vllezer me te vogel se un ,kam qen shum e lidhur me te e kam pas si moter e si shoqe ,ajo asni her sme ka len me gabu , menjeher mbasu nena me vdiq un u bera viktim e kesaj historie , mas 4 mujave qe me ka vdek nena kom fillu me fol me nje djal i cili me ka mashtruar , dhe menjeher jam fejuar me te , familja nuk me kan bere problem pasi qe kom dasht vet , kam qen 7 muaj me te , aj me ka bere presion te madh , me ka maltretu , me ka izolu , as me babin sme ka len me dal , as te vorri mamit sme ka len me shku , me fakulltet me te gjitha mi ka hup , me mamin kom qen shum e lidht e qaq shum jom merzit per mamin sepse edhe sot me doket qe gjysma e saj qendron ende ne shpirtin tem, nuk di me ta pershkru.. e kam pas gjithqka… aj me ka gjet ne kohen e pa pershtatshme , un skom guxu as deri ne market me shku prej tij , babi sme ka len me shku mebujt te ai , e aj ne ate inati mi ka bere te gjitha dmth ma ka humbur virgjerin , kom pas presion t madh prej tij sa qe kom ra n depersion t madh , deri sa jom nda masi jom nda un e kom mar vesh qe aj kish qen i semur me te meta mendore dhe i fejuar para meje sdi sa here me shume femra tjera por une sisha ne dijeni per keto sene sepse ai kurr nuk me ka tregu, une isha vetem viktim per te.. , mas dy jave qe jom nda un e kom kuptu qe jom shtatzane 5 jave edhe aq shume jam merzit menja sjau merr, gjithmone i kam then vetes qe sdo ta bej abort por njeriu pa u provu nuk po u deshke me fol kurgjo sepse qka te kesh e vesh , dhe skom dasht me e hek beben amo aj me ka detyru me e hek sepse me tha nuk te marr ma per gru ti sje per mu, tpata sa tpata u kry emisioni jon bashk edhe aty vendosa qe nuk jam une gati qe te bohem nane e vetmuar beqare dhe ta humbi komplet jeten edhe te jem e lidhur me at psiko*** , kom bo abort pa dijen e familjes dhe gjithmon e kam plag ne zemer qe kom bo abort , kom pas pasoja psiqike qe hala jom tu i vujt , gjithmon e kom brengen qe kom hi ngjynah me qat bebe qe e kom hek .e krejt kto gjera dej tash kan ndodh per pak muje as nje vjet jo , dmth brenda ni viti . E tash qe 4 muje jom bashk me ni djale qe krejt i kom bo me to , u sill shum mire me mu , nuk osht tip me mendje femije , qe 4 muje shum mire kena kalu nonstop kena fol kena dal , ka qen shum i interesum per mu , asniher ska ndodh mem bo me u nij keq , hala sma ka shpreh dashnin ashtu t madhe veq si lloj simpatie per mu ka , ama vet osht tip qe nuk i shpreh senet , po tash qe njo 4 dite osht tu u sill shum ftoft po i anashkalon bisedat , spo fole diqysh shum i pa interesum edhe i ik gjithmone temes kur mundohem me fol me te po me duket , pe vrej qe ka diqka ama qka ka spo mundem me e dite edhe pse e kom pyt sme ka tregu as sme ka then qe spo du me fol bashk , ama po e shoh qe veq po ik prej kontaktit me mu , deshta me mar keshilla prej juve qka me bo , se qe 4 muje jom ni shum mire me to mka bo t lumtur , ama tash diqka u ftof edhe a kom gabu qe i kom bo krejta me to e a thu qka po jav mer menja per qfar arsye ky po sillet qeshtu me mu , nese kishit mujte mem kshillu sepse dua te cmendem, te kisha pas mamin gjall krejt asaj ndoshta ja kisha tregu ose krejt keto gjanat nuk kishin ndodh hiq sepse ajo me kish kshillu qe nga fillimi por ajo mundet vetem si hije mem percjell sepse per momentin nuk e kam kerkon ngat vetes qe ti tregoj, nuk ju besoj shoqeve sepse se cila e ka interesin e vet me te kesh ne diten e sodit.. ju pershendes