I dashuri e la shtatezen shoqen time dhe u martuan, Saher me shkruan un ja kthej menjeher dhe... | Histori Të Jetës

I dashuri e la shtatezen shoqen time dhe u martuan, Saher me shkruan un ja kthej menjeher dhe

I dashuri e la shtatezen shoqen time dhe u martuan, Saher me shkruan un ja kthej menjeher dhe…

I dashuri e la shtatezen shoqen time dhe u martuan, Saher me shkruan un ja kthej menjeher dhe…-ANONIM. Qka me boo? E kom dasht ni djal teper vitin -15. Jetojna jasht. Familja skan pas qef, isha e re 19 vjet, e kom lon. Aj mdojke shum edhe hala um don. Gjith um thot se ja kam msu ndjenjen e dashuris. Mthot gjithqka; ka shum raste kur aj ka qajt per mu para meje Une tranona mas tij, menxi spres me pa. Rrall e per malle.Gjithmon kena kalu mir bashk kena pas mirkuptim asnje problem kurr rrishim bashk sabah dit mramje vike te ub nshkoll e shkojke prapp nshpii tani kur ee krysha vike prap. Problemi asht… masi u ndam jena pa prap se prap x her.E shike aj se skisha qef me rrejt familen edhe per mem ba mu me e urrejt aj ka flejt me ni femen. Ajo femer ish shoqja jeme Meti shatzan mas ni kohe edhe tash e kan ni djal. Nfillim isha e merzitshme dojsha me plas.Mthojke o mfal o mfal e kajk si fmija edhe pse e disha qka ka bo apet smujsha me ja mar inati e me largu prej vetes. Nuk mujta me urrejt asniher. Nuk e arriti qellimin me u nda prej grus edhe pse shum kisha qef se u kon edhe mbet hala dashnija jem e jetes kurr si kta kerkon smuj me dasth. Heren e fundit qe e kom pa dashurin e jetes ke 1 jav para si me ju lind djali, dmth nfillim te 2017. Tash shkun gati dy vjet qe e njoh edhe pse ma ka boo ataheenn edhe prap o me to ama nuk e don aspak; smuj mos me dasht. Kur i ka vdek motra aj u mbeshtet tek un. Per qdo fest mshkrun dhe i shkruj. Aj asht tash ne shqiperi qe xx muj. Nuk e din askush kur vjen. Nese vjen vjen ne emer te djalit. Kur aj me shkrun rralll une si budallic ja kthej fill. Qka me ba? A me prit tan jeten nese me kthehet tek un? Ose, qysh me harru edhe qysh muj me gjet dikon tjeter qe e du aqe shum dhe qe mdon aqe shum; qysh me vazhdu jeten para pa te? Krjet kto pyetje qe ja bej vetes nuk mundem me i dhon pergjijgje asnjanes se dashuria per to esht hala shum e madhe por kemi pengesa te mdhaja per te qen bashk nuk osht qaq e thjesht se nodshta mos ta kishin pas djalin kish me u nda prej grus edhe kish me ardh te un,kshtu kish me kon ma e let po problemi i djalit gjynah me e lon pa bab ngat vetit nese un ju shkaktoj probleme familjare nuk do tndihem e qet asnjeher mbrenda meje.Kaq pata per te then shpresoj shum qe keni me mdhan kshilla te sinqerta jom nje nder ato vajzat qe kaa shum nevoj teper per kshilla shpresoj qe keni me mkuptu.