Gruaja më tradhëtonte me të tjerë,Ja kam mar djalin dhe nuk do ta lejoj kurr më ta shoh me sy... | Histori Të Jetës
Gruaja më tradhëtonte me të tjerë,Ja kam mar djalin dhe nuk do ta lejoj kurr më ta shoh me sy

Gruaja më tradhëtonte me të tjerë,Ja kam mar djalin dhe nuk do ta lejoj kurr më ta shoh me sy…

Gruaja më tradhëtonte me të tjerë,Ja kam mar djalin dhe nuk do ta lejoj kurr më ta shoh me sy…-Pershendetje te gjitheve,po kaloj drejt e ne tem.Kam menu se gruaja me ka dasht po nuk e kisha pas me te drejt.Se gruaja jem me kishte tradhetu ka ish sill,bilez me kish tradhetu edhe me njerin e marketit ku ne blejm harq per shtepi.Un e kom dasht jasht mase shum at gru,me ka kerku me dal ne banes vetem un dhe ajo dhe me menxi ja kom arrit dhe e kom ble ni banes me krejt kursimet e mija.E mora at banes dolem,i ofrova pun thash ta kom gjet nje pun aty afer punes time,ku mundesh me ardh me punu shkojme bashk kthehmi bashk.Edhe e ke nje rrog edhe nuk rrin ter diten ne shtepi se ndoshta te behet bajat e merzitesh. Por nuk pranoi tha jo nuk du me dal me punu vetem nese ti mthu me shku un shkoj.Thash jo veq nese don ti.Mas 2 vite martes Zoti i madh na gezoi me nje fmi i cili esht djal.Me ju thon te drejten,mu dok qe bota u bo e jemja se nuk kish ndjenj ma tmir se me u bo prind e sidomos me njerin qe e dashuron.Un kurr se kom hetu grun qe po me tradheton,se as dyshime skom pas e as nuk jom kon asi burri qe e kontrollon.Telefonin kurr ne jet sja kam prek e as naj far pergjimi qe kom pas mundesi me ja bo.Ni dit gruaja ne banjo tu e pastru djalin,un aty ne sallon ishte e dille ajo dite.Vjen nje sms ne telefonin e grus,”zemer kur je e lire ma cingrro”E mora at numer e kqyre ne viber se kush esht,e shoh ai djali i marketit qe na blejm harq per shpi.Niher mendova se mos naj sen gabim kan shkrujt.Shkoj te gruja i thom qka esht ky sms,e pash qe i hupi qehrja totalisht.Filloj me u dridh aty e kuptova se nuk osht veq gabim ai sms.THot se di vete ata,ok thom qe shkoj e veti.Ajo me bojke be mos shko me vet,veq kjo fjal ju kish tek grus,amani te koft mos shko me vet.Thash po qka u bo,gjith ky hezitim gjith kjo tut prej teje.Tha se un tkom tradhtu me at njeri.Nuk mujsha me besu se qfar fjal po dalin prej grus tem,thash thuje edhe niher…E tha edhe niher thash po pse mke tradhtu,qka te ka mungu te un.Tha kurgjo hiq thjesht tkom tradhetu, edhe dojsha me kap per floksh me qu zhag te marketi.Me vike inati prej njerzve,kojshive qe na njohin krejt. Thash pritum qitu,shkova ne market.Ja qita telefonin perpara,thha o gabim ja kom qu grus tone sms se kom pas plan grus tem me ja qu e kumedit qysh u habita.Thash jo nuk osht gabim,kjo qe pe thu ti qitash osht gabim.Se sms e ke qu me pik te kastit, gruja me kaallzoj krejt se qka keni bo ju dy.PO veq erdha me te vet diqka.A tu ka afru e para a po ju ke afru,nese ma tregon tverteten edhe ma deshmon, ke me pshtu pa u nda prej grus tane.Po nese me rren,edhe ke me u nda prej grus edhe kom me ta shkateru jeten.Tha jo vlla un sju kom afru,po ajo saher ka ardh ktu me ka provoku ne shum raste.Deri sa nje dit mu ka afru vet e para me ka puth,edhe un nuk jom i vetmi qe dal me grun tane.Gruja jote ka disa frajera qe ty te tradheton,thash deshmoma.Tha po qe meniher ta deshmoj,hin ne telefon te grus kqyrja whatsapin.Kqyri do emra qe i ka me emra te shqoeve ata jon frajerat e saj.Edhe per mos me e zgjat shum qashtu me dul,tha krejt kto dollovere qe ti bon ty gruja jote,ajo mi ka kallzu mu.E un po ti tregoj ty tash…E un shkova e mora grun e hypa ne kerr e qova te vllau i vet se baben se ka gjall,i thash kallzoj vllaut ton krejt qka ke bo,mos me shti me fol mu.Ajo e pa se ska ka ik skish qare pa e tregu te verteten.E tregoj prej fillimit e deri ne funde.Thash une me ta lendu motren nuk e kom ne plan,po e kom ne plan vetem nje pune.Mos u afroni asnjeher afer djalit tim,mos te qon Zoti asnjeher me ardh e me pa djalin.Se po erdhe po ta jap besen e shqiptarit qe ke me met aty invalide ose e vdekun.Njerez te nderum,krejt mu kan gjujt per mi po me thojn se jam tu bo gabim qe ja kom ndalu viziten me pa djalin.PO un kta e kam vendos sikur qe nje e nje qe bejn dy,nuk ka kush qe ma ndrron ket mendje.Un ketu shkruajta ne mesin juv por shpresoj qe keni me mkuptu dhe keni me mkshillu se qfar te veproj me tutje dhe a jom tu vepru mir a po jo..?