Gruaja me shkaterroj ja ka nis edhe me qu dor ne mu,Veq mos ti bofsha qito letra se pa e len nuk do ta…

Gruaja me shkaterroj ja ka nis edhe me qu dor ne mu,Veq mos ti bofsha qito letra se pa e len nuk do ta…-Pershendetje. Dua te ndaj historin tem anonim dhe te jete gjdo informacion mes nesh se kush jom ok. Jom ni burr 35 vjeqar dhe jetoj ne Zvicer. Spo du me kallzu i kahit jom ma saktsisht se shkurt pom vjen inati bile qe po e shkruj kit histori po ju lus per mirkuptim. Pom vjen inati qe po ndodh qikjo me mu se une sjom kan ni person qe ka duru ksi sene, sjom kan ni person qe ka dit qe egzistojn bile kto sene. Une kom lind e jom rrit ne Kosove, per fat e kom gjet nusen mes Facebookut si gjdo shqiptar po nusen e kom shqiptare tlindne ne Zvicr. Kjo osht ktu me krejt familjen e une i kom krejt ne Ks. Nfillim kur u njoftum krejt ke mire, sjelljet e mira e tonat ama normal une skisha pare me qu neper pushime luksoze qysh ish msu ajo kshtu qe qka do qe dojke ajo me bo ajo vet i pagujke si deti si skijim si krejt. Kur erdh koha mu bo letrat na veq tfejum ishim edhe qaty ja nisem pak mu perla ma shpesh e sene ama thash garant prej stresit e ka e sja bojsha fort tmadhe qe u bo ma agresiv. U mundojsha me kuptu qe ajo mos me ni veten kurr keq se tek e fundit ajo gjithqka bojke per mu, une me ja kthy me tkeq nuk e rroke kerqysh. Kur mu bonen letrat shkova ne Zvicer edhe ja nisa meniher ndertimtari me punu se kisha zanat ne Ks dhe e njofsha punen. Punojsha si qen dit e nat qe me mujt na me pas ni jete tmire ama pak si u vonojsha prej pune a najsen mthirrke 1000 here ntelefon edhe kur visha nshpi skisha pse mu kthy, ska senet e thyme kaniher ehde pa buk mka lan prej nervozes. Nese e kom pas me kry punen n7 edhe jom vonu n7:10 se kom thirr kuku sdi as vet qysh kom pshtu veq kerrsh e bojke shpin, shajke bertitke krejt tjeter njeri u bo. Si mos mu kan normal vallahin kanihere mu doke. Skisha pas pas kurr ksi njeri se kur jom kan nKs qishtu bre su kan. Ma bojke aaa katunari erdh pak ngurbet tasht po i kqyr thujat a thujat veq ntelivizor ka mujt me i pa mos tisha kan une! Spo guxoj as me ja kthy fjalen se ma keq ma qet jom bo si qyqan spo di as qa mi than as kurgjo, nuk jom tip qe ja Mshoj femnes as kurgjo ama spo di qysh me ja bo se shume po shtron dhune ndaj meje. Nuk e ka problem a jom une mire a keq veq kryesorja ajo me pas jeten e mire e per tjere pun e madhe si han. Ja ka nis kohve tfundit me ma bo ti kom bo letrat ti kom bo letrat khuuuu gjakun ma vlon kur tem thot qishtu ama jom qaq i urt sa qe veq e uli kryt edhe sfoli kurgjo se nihna fajtor edhe plus sdi qka ni dit e pata ni kliente edhe me shkrujti a mundesh edhe roletnet mrena me mi ngjit a sdi qysh ke per ni pune u qu ma thej telefonin ma mshoj shuplak e qa mos. shume po heki prej saj edhe spo ka qe e qet nvi. Jom munu mi fol babes tvet e mi kallzu per problemet qe po i kem ama edhe baben e kish qasi lludi edhe qasi budalle qe po menojke njejt si ajo ma bojke ajt more duro se je ardh prej lloqit nZvicer . Spo di qysh me ja bo se ska dite qe se ha veten prej nervozes qe e kom edhe ska dite qe sthom po ndahna sot po ndahna neser ama e di qe mprishen letrat e nks ska kurgjo bile ktu punoj boj diqka i ndertoj najsen familjes tem si la keq. Une se kom pas kurr mendimin me lan kur ti boj letrat ama parameno mu qu gruja me ta mshu shuplak per kurgjo hiq e me ta praptu shpin e me than gjithqka sene ofenduse vallahin shtir qe kish mujt najkush me duru,edhe po mdoket veq mos ti bofsha letrat se pa e lan skom me lan.Sma merr menja kurr qe ka naj budall as nKs as ndiaspor qe kish mujt me duru ni njeri qishtu qe ja han ymrin burrit tvet qe qohet edhe i thot budall e kali veq pse po kqyri ni film qe e ka naj femen tbukur nto. Nuk munohet me tkuptu as kurgjo veq gjdo dyten une ti bona letrat, une tkom qu npushim une ta kom ba kta une ta kom ba ata khuuuu ymrin me ta honger me i than bre i hanksh ato letra se sen spom vyn. Mdoket as ni burr shqiptar nuk ka ksi probleme si une ama qa me bo, sdin njeri as qa i thot… nejse flm mfal qe e zgata pak.