Gruaja ime ska qen e shtepis por e rrugeve,Shume here me ka perzen nga banesa vetem pse une... | Histori Të Jetës
Gruaja ime ska qen e shtepis por e rrugeve,Shume here me ka perzen nga banesa vetem pse une

Gruaja ime ska qen e shtepis por e rrugeve,Shume here me ka perzen nga banesa vetem pse une…

Gruaja ime ska qen e shtepis por e rrugeve,Shume here me ka perzen nga banesa vetem pse une…-Pershendetje dhe un po shkruaj nje histori jetoj ne gurbet dhe jam i martuar jam.27 vjet kam nje vajz 4 vjeqe gruan ma inponuan shkova me nejt dhe ma inponuan shkaku qe skisha letra filloj ashtu dhe me doli per hunde fillimi ishte mir por ma von e pash se aty ska rend familjar as ska send por thash prap hajt se koft kysmet dalim banes ton dhe ndryahojn hesapet un e ndrrova qytetin shkova tek ajo me banu ajo dhe familja saj ken iniciator me kan bashk edhe pse un i thash qysh fillim kom koh te gjat qe rri e punoj pa letra por per letra sem duhet veq me kan qik e rahatshme e me pas rahati en familje dhe bashkjetes nihere mir mir knej anej ma von nejse fillum lidhjen ske dhe keq edhe pse kishin mes vete probleme un kqyrsha punt e mia nejse koh tshkrut mbeti 7zan pa dashje timen mos paragjykoni se ndodh, edhe fillun pastaj telashet nuk ka qen femer e shpis ka qen femer e rrugav por njeri kur se njeh se din nejse kishim probleme se u kapke per pak send ose per send hiq dhe mqitke naten prej banese met vertet skisha ku me shku shkojsha en hotel tani sdike ku jam delke naten em lypke kshtu ka ndodh shpesh her thojsha nashta 7zani e ika ato hormonet e veta po mas 7 zanis demelic gjith thojke qu banja tamlinnqikes qu kta qu ata po hajt se u qojsha kaj her se sun e lejsha fmin sabi tu kajt mengjes ose naten kur ni nat tha qu banja tamlin thash qu banja ti se ke nis qetash ti kogja me qit ligje ktu edhe mos meno i thash se un jam burr leper qat thush ti baj un po pom dhimet qika se edi qe je femer demelic per veti priton wc me shku nejse puna pastertis u kan e lodht kapas qef me hanger po jo me fshi rrike veq ne fb po thash nashta fillimi e msohet po kshtu vazhdojke nje dit i piskata thash mos ta sho banesen katastrof se me ardh dikuah marre u kapem dhe me.qiti prap prej banese ma shum em vike inati shkaku tjerve se me pan naten dhe me thirren me pi qaj u dufkw mi rrejt se jam ka e pres dikan po nejse kshtu te dashur vllazer dhe motra kom hjek shum me ket femer veq me piskam e me fjal tkqija mka shku koha me to dikur thash boll osht ma e fola me nje shoqe ekam pas si moter por skam shkru me to sa jam kan me kta bashk se nuk baj tradhtija un kur jam lidhje me dikan nejse ja kallxova pak historin thash shpirtin te hunda ma ka pru tha adiqka masi koka qeshtu tha bane qanten gati vi et mar edhe nersy saj fola bile edhe kur e pa e eniv tuj than e sbajke za dikur e kapa qanten mi palu teshat ja nisi po kan tha ku po don e msheli deren me qels tha hajde folim thash un po flas qdo dit po si me fol vet me veten nejse u ulem folem i thash qe qiken me kqyr mir banesen me fshi edhe buk me ba kto tjerat un i kry tana ok u kuptum besomni se 3 dit u ba e mir mas 3 dite tha smuj me fshi shpin e kuzhinen qdo dit nejse po du mi ra ma shkurt mos tju vjen keq ktyne femrave te ndershme qe jon por kjo vlen per shum femra tjera qe jan te pa ndershme kur dojn me dal veq diskove e me ba partyy kur dojn me shkru me ka 100 burra telefon e mu ba ku**ni pse krijoni lidhe e familje me mar dhe tjeter kan en qaf un per veti i e kom maltretu ni her kur jan kthy mas dy dite shpi se jam kan te nja i familes tem ekom pa qe ma ka pru dikan banes edhe mrrejti po ja kontrollova telefonin e ja nzana sms edhe nato momente ja kom jep nja dy me dorea i thash zoti ftyren ta marroft e te pshtyft kush tpaft po e pa ftyr koke kan edhe dola prej banese tha letrat ski mi mor kurr i thash o nto te pshu…. se letrat e dynjes me mi jep e e banken e qytetit me ma fal se me ni femer si ti sjetoj ma edhe i ka thirr policin ka than qe ekom maltretu kta e qiken e ku ta di un qaj ka than nejse un i kallxova tani se merdh letra me shku polici i kallxova drejt qysh ukan puna thash dy me dorea ja kom jep po qika su kan shpi edhe thash qiken se maltretui se psychopat sjom thash keni tdhana boll ku ukan qika nejse me moren ni nat me flejt aty e tnesrit mqun te stattsanwalti edhe po vet e po fol ekishin pas vertetu se qiken se kom prek edhe kan than kojshija se qiken mashum e ka kqyr baba vet se nana edhe than munesh me shku shpi nejse erdha shpi mi ba teshat gati sheqyr sish kan ajo shpi kish shkru ni leter qe svjen dy a 3 jav vet me veten kurr mos ardh edhe kish shku te avokatja kish than se po tutet pej meje se du me lendu knej anej qka ni zez merdh letra mas dy jave mem kthy ks po shkova she un te avokati fola ms to ja tregova historin edhe avokati sod 1 vit e gjys si ka lan mem kthy edhe pse letrat ka fhan shum fshtir ti jepin po sheqyr zoti e zana me koh se zot mio e ban me punu njeri qa me ba kur eki grun pa ffyr en shpi ku me dit ta bjdn kan banes e me nxan bo lazem per tilifar berllogu me shku burg 15 vjet kshtu ma mir lshoja zingjirt e let shkon ka don se me ksi lloj njerz kurr famile sun bahesh Ju kisha lut djemve se mos bazohen histori tem se sjan krejt femrat njej ka qika te mira boll por edhe mei hap syt e me kqyr qa po marin se jeten jau shkatrrojn do do letrat paret skan vleft kur familja ska vleft aty ku mungon dashurija dhe harmonija respekti morali besnikrija aty skan vleft