Gjate dites qendron me mua ne mbremje shkon tek gruaja,Me dhemb zemra sepse e dua shum dhe... | Histori Të Jetës

Gjate dites qendron me mua ne mbremje shkon tek gruaja,Me dhemb zemra sepse e dua shum dhe

Gjate dites qendron me mua ne mbremje shkon tek gruaja,Me dhemb zemra sepse e dua shum dhe…

Gjate dites qendron me mua ne mbremje shkon tek gruaja,Me dhemb zemra sepse e dua shum dhe…-Pershedetje,Ju lutem anonim me qellim per ta ruajtur imazhin tim qe mos te demtohem! Faleminderit. Jam 31 vjecare dhe jetoj ne Austri , Martesa ime e pare perfundoi per arsye te tradhetise sepse burri im kishte nje lidhje te fshehte me nje femer te huaj, ne momentin qe e kam zbuluar kam vendosur te ndahem per arsye shume te thjeshte; qe mos formohet nje trekendsh dhe une te jem viktime! Kam lajmruar divorcin dhe jemi ndare tash u ben 5 vite nga ndarja. Ai tentoi disa here te me kthente por nuk u ktheva duke mos dashur ta fali tradhtine. Tash behen 3 vite e gjys qe une jam bashke me nje njeri qe e dua mbi gjithcka, nje njeri me nje karakter te forte nje njeri serioz dhe jemi te lumtur bashke por kemi nje Hall shum te madh mes vete e vetmja gje qe nuk na jep shprese te vazhdojme dhe shpesh mendojme Se dikur do ndahemi sepse ai eshte i martuar dhe ka nje djal 15 vjec me gruan e tij qe nuk e dashuron, por per arsye te shumta nuk mund qe te ndahet nga gruaja sepse gruaja nuk ka asnje faj ne kete rast , thjesht nuk e ka dashur nga fillimi ka qene familja vet qe e kane martuar ne moshen 19 vjecare. Cdo Moment te jetes Se vet jashte orarit te punes ai qendron me mua por kur vjen koha e gjumit shkon flen ne shtepi.. aty me dhemb shpirti. Une nuk dua ta ndaj nga gruaja nga djali sepse ata nuk kan faj.. por dhe ne te dy duhemi shume dhe nuk marim guxim te ndahemi… mua me ka then direkt nga shpia nuk dal sepse nuk mund ta lendoj aq shume djalin dhe prindet por dhe nga ty nuk dua te ndahem du te kemi nje fmi bashke sepse nuk dua te te la pa fmi me thot!! Mos haroj te them qe para lidhjes me mua ky ka qene ne nje lidhje 12 vjecare me nje tjeter sepse thot nuk e kam dashur asnjeher gruan dhe skam desht As femi te tjere pervec nje djal qe e ka. Me thot qe intim ka pune vetem me mua, po ta di qe te njejten e ben dhe me gruan menjeher do isha ndare, por nuk di si ti jap fund kesaj situate. Mos haroj te them Jam femer super e bukur dhe me kushte shume te mira jete punoj dhe finansohem vet.. pyetja une eshte te vazhdoj jeten dhe te bej fmi apo te ndahemi? Sepse eshte situate e komplikuar.Mos haroj te theksoj se i dashuri im eshte njoftuar qe nga fillimi me te gjithe familjen Time dhe ne funksionojme normal sikur te ishim burre e grua. E vetmja gje qe ma keput shpirtin eshte sepse nuk qendron me mua per te fjetur, por nga ama tjeter nuk dua As une qe ta nxjer komplet nga shpia sepse them ne vete me mire te duroj une dhimbje sesa gruaja qe nuk ka asnje faj. Ju lutem ta botoni kete histori dua te mar mendim sa me shpejt. Shume falemnderit