Filloj t'me thot "Ti sje per mua, une gjej me t'mira se ti, ec bashk me at fmi sdu met pa", Une e lutsha... | Histori Të Jetës

Ti sje per mua

Filloj t’me thot “Ti sje per mua, une gjej me t’mira se ti, ec bashk me at fmi sdu met pa”, Une e lutsha…

Filloj t’me thot “Ti sje per mua, une gjej me t’mira se ti, ec bashk me at fmi sdu met pa”, Une e lutsha… – Mirmbrema ju staf i nderuar po ashtu dhe lexues te nderuar po shkruaj me zemer te thyer se as lote me sme kan mbetur. Jam nje femer shqiptare qe jetoj diku ne zemer te europes si shum shqipetar dhe une migrova me Familjar dikur jasht vendit dhe meqense familjes time iu refuzua azili une mbeta vet ketu ne ate kohe njoftova ish burrin tim kaluan kohe dhe une mbaja vetem kontakt telefoni me te derisa me mori aj dhe familja e ti slan njeri pa derguar tek Familja ime u be dhe fejesa per dit t Zotit zbulojsha nga nje genjeshter me bindnin prap dhe heshta nuk shkoj shum kohe u martuam aty filloj ta nxjerri ngjyren e tij nena e ti motra e ti vllezrit me mbanin ntel ter diten si shkonte aj ne pune ok mendoja se kan deshire meqe ata nje pjes e tyre sme kishin par ende mirpo ata e kishin pas qellimin mem majt mu ne tel mem mashtru e mos me kuptu dallaveret e tyre mas nje muaji qe me mori bonem termin per martes ne komune aj filloj te qes kushte se ishte ne lidhje edhe me dike sigurisht mbeta shtatzan u be sikur u gezua mbas pak kohesh filloj me arsytime po ne ate kohe kuptova se kishte femije dhe kishte qen i martuar me nje te huaj mu duk se bota u shemb prap e fala pasi isha shtatzen edhe pasi ishte ndar prap thash let kaloj edhe kjo gjithmone me nxjerrte kushte as svinte me mua te mjeku as sme ndihmojke per asnje shishe uji un tgjitha vet i kryjsha edhe letrat e ti durova padrejtsi e injorance se mos po bohet mir kur filloj tme thot ti sje per mua une gjej met mira se ti shko vdis bashk me at fmi se sdu met pa e lutsha pse qa ke qat kom bo pse ky ndryshim svinte me net te tera kurr gjum ne sy skisha vazhdoj ashtu per disa kohe dhe mlargoj prej baneses ti shkoj e anuloj kurorzimin une shtatzan si interesojke per mua e ndrroj nr e tel permes tjerve merrsha info per te i perballova me zemren e djegur ter ata muaj deri linda njera bebe mkishte vdekur njeren e linda jetoj me engjellin tim e thyer nga jeta e vyshkur ne shpirt vetem sa mbaruam atesin erdhi kurr svjen ta shof kurr spyet si eshte ne rruge te na shef largohet njesoj edhe familja e ti kan ber o Zot hak per mua merr o Zot vuajtjet e dhimbjet e mia e loti i evladit tim i lenduft kurr se mesova shkakun deri para nje jave ishte njohur me nje te pasur dhe per ate mkishte len mua sot vet jam nene vet baba me gjysme shpirti i mbaroj te gjitha Elhamdulilah Allahut kto kushte i kam por femiu im e ka nje zbrazti ne zemer pyet po babi ku eshte mami thirre me tel oh zemer mjera ku ta therras qe as nr te tij skam i ka mbyll te gjitha ja kam len Allahut qe aj te me paguaj per padrejtsit qe mi beren pse un skisha para se nga un spaten interes sot se njofin fmiun tim asnje nga familja e ti degjova nga disa njerez se nena e ti kishte then ne se duam ate as sja duam fmiun oh Zot mallkoj e haku yn i zoft e nxjerra dhimbjen sado pak duke shkruar engjelli im flen un lutem per te qe kurr fatin tim mos ta ket Allah cdo tmir lexues