Familja nuk duan t'ia dijn qe Une dua te ndahem nga Burri, vec mos te dal nami qe goca filanit u nda me Burre! | Histori Të Jetës

nuk duan t'ia dijn

Familja nuk duan t’ia dijn qe Une dua te ndahem nga Burri, vec mos te dal nami qe goca filanit u nda me Burre!

Familja nuk duan t’ia dijn qe Une dua te ndahem nga Burri, vec mos te dal nami qe goca filanit u nda me Burre! – Persh dua te metem anonim. Jam ni vajz nga Laci jam 21 vjec jam martuar me dikan pa e dash thjesht e km ndje si detyrim prej familjes por qe nk jam e lumtun me ta. Ne moshen 19 vjecare un kesh limaltretim me ni djal 24 vjec dhe un e bana publike ket lidhje. Aj me donte e doja por familja ime nk e pelq kyt djal nk di arsye po nk na lejun me kan bashk. E kshu me urdhen te familjes ne u ndam me lot nsy e u lenduvem shum. Nejse kaloj ni vit e kta me martun me nje djal 27 vjec pa dash un por un nk jm e lumtur aty me ate sps ai sillet shm keq luan bilardo pin alkol prish leket dhe nk me don fare. Kur u trg familjes time me thon duro pak se do piqet esht i ri cdo gje do rrgll thon kan hall se mos tndahem prej tij se mentaliteti i njerzve esht 0 nk duan ta dijn kush vun vec mos te dal nami qe goca filanit u nda me burr. Shm jet koti mos me gjykoni ju ltl se secili ka hallet e veta. Un vlla nk kam mtr e km tvogel nk km me ke te qaj hallet prindrit ecin akoma me kohen e xhaxhit kshu qe rinia vuan pasojat. Nuk e di cte them me shum per jeten time po kjo mendoj se mjafton per te kuptuar se si prinderit per shkak te nje mentaliteti kot te lejoje te vuaje pasojat femija. Si mund nje vajz ne moshen me te mir te jetes te jetoj e detyruar me dike qe nk e don qe e ka marr me zor qe ndihet krej e presionuar nga te gjth mos te ket te drejt as te ankohet e jo per gje tjt te kerkoj te drejten e saj ne cshekull jemi valle un nk e di si do me veje jeta mua me andej kur kemi probleme qe ne fillim prinderit e tij nk me duan fare aq me pak aj un jam thjesht nje sherbetore per ta qe puno nat dit pa shperblim burri ben cte doj vjen kur te doje shkon kur te doj ska kerkes llogarie nga askush 1 nat vje nshpi 3 net jo nk dìhet ku rri me ke rri apo cfr ben as nk km guxim te fls a po ta pyes me pak fjal jetoj shm e lendur dhe per kte fajtor jn prind e mi po nuk kam cte bej kshu a fati!