Familja me ndau nga Ai se kishim lidhje farefisi, me zor me fejuan me tjetrin por vendosa te iki se... | Histori Të Jetës

Familja

Familja me ndau nga Ai se kishim lidhje farefisi, me zor me fejuan me tjetrin por vendosa te iki se…

Familja me ndau nga Ai se kishim lidhje farefisi, me zor me fejuan me tjetrin por vendosa te iki se… – Isha 15 vjece. Femij shkolle. Skuptoja nga dashuria. Ate kohe njoha nje djale. Me hyri shum ne zemerdhe ai me thoshte se me donte. 5 vjet qendruam se bashku. E takoja ndonjeher kur vinte andej nga mua. Sepse nuk jetonte aty, afr meje. Me keto 5 vite i kishim ber shum premtime njeri tjetri. Ja kalonim dhe shum mire bashke. Isha xheloze e dija qe me tradhtonte dhe me te tjera por nuk mundesha te hiqja dor nga ai e doja cmendurisht me shpirt e me zemer , jepja jeten time per ate person. I falja gjithcka kisha ne jete. E vetmja gje qe qendruam 5 vite bashke ishte qe ai nuk me ka kerkuar kurr te benim dicka bashke sepse kishim folir me njeri tjetrin dhe kishim len premtimin qe do behesha e tija kur te ishim bashke pergjithmone. Gjithcka ndodhi e kunderta. Familja ime e mori vesh qe une e dua ishte dashuria e vetme e jetes time. Ata nuk e donin ate si familje sepse njoheshim kishin te benin bashke me farefis etj. Erdhi dita qe ben cmos te me largonin nga ai. Dhe ja arriten dhe pse une u mundova me forcen e zemres time te jem me te. Pasi u be nje sherr i madh qe un me ate nuk do perfundoja kurre, nje dit, diten e fundit t vitit shkollor te klases se 12 ndodhi ajo qe e prisja, u fejova. Ai nuk ishte ne dijeni qe do fejohesha por e priste dicka te tille. Ate kohe nuk ikja me te dot sepse dhe ai kishte disa prb familjare me prinderit e tij. Nuk kishim ku t vinim bashk. Pasi ate dit u fejova jetes time i erdhi fundi, nuk mundesha t isha e dikujt tjtr qe se dashuroja. O zot me ra qielli ne koke. Ndjehesha si nje cop mishi i grir ne mijera copa. Nuk ishte deshira ime t fejohesha, ok e pranova fatin tim keshtu sic ishte shkruar. Mbas nje dite fejese ai e mori vesh qe jam fejuar, e kish mar vesh nga persona te tjer n fillim kishte qeshur ka menduar qe bejn shaka sepse ai e dinte shum mire qe une e doja vetem ate, por ja qe ndodhi… O zot i madh mendoja cdo koh si do jete ndjere ai. Un nuk doja ta beja kete gje, madje kam tentuar shum her te lenndoj veten me gjera t ndryshme, ai ishte i vetmi person per mua n jeten time. Djali qe u frjova rrinte jashte shqiperise, por shum shpejt do ikte qendroi vtm nje jave me mua. Fatmiresisht nuk kemi flejt bashk, diten ishim me familjaret e shtepise se tij dhe shtepis time ne mbremje shkoja n shtepi, o zot si ndihesha un.doja vtm te qaja e ti thoja qe ste dua ty por dua dike tjtr. Me mori lumi… Erdhi dita ai iku-: formoj nr e cel t personit qe doja-: dhe degjoj zerin e tij ishte e pabesueshme zeri i tij ishte aq i prekshm skishte ze te fliste: i shpjegova situaten. Gjithcka ckisha ber mtha e di t besoj jeta ime.(mtha dhe pse je me dike tjtr ti prap do jesh e imja) o zot si ndihesha n ate moment… Kaluan koh dhe kur erdhi momenti i thash qe ai do vij te me mare t iki me te -: mtha mos-: thash cte bej eja ikim bashke nk kemi ku t vemi tha atehere ika me te. Ndodhi gjithckaa cka ndosh me gjith femrat kur fejohen. Isha ber e tija tashme. Me lot formoj sms n celularin tim dhe ja dergoj zmr ishim t pafat qe bashk nuk kaluam. Nje nat bashk dhe tashme jam ber e dukujt tjtri me trup por e jotja me shpirt e me zemr-: o zot si ndihesha un e si ndihej ai. Kaluan keshtu me fejuarin tim dhe me ish t dashurin tim rreth 1 vit, (mbase do em shani k***) por nuk jam e till e dashuroja me zemr, por pamundesia jone per t qen bshk m beri kete gje, venosm t ikim bashk. Dhe pse isha e fejuar nk m binte mend, lam nje dat t caktuar, ika me te ( at koh isha kthyer shiperi ikja me 3 mujore andej nga i fejuari) ika me te por t shpis me erdhen dhe me kan mar nga aty ai i thoshte zoti esh i madh nqs na ndani ne te dy do vuani, ashtu sic do vuajm e po vuajm ne te dy na lini te jemi bashk un e dua ate. Un nuk largohesha dot prej ti mu pren gjunjet. Lotet e mia rridhnin sa qe as ze nuk kisha me. Ika… Me la perserri ishte aq i pafuqidhem te me mbante sa qe me humbi pergjithmon tani… Nje tmerr i papar u be ne shtepin time, por ata e dinin qe un e dua, ok ja arriten qellimit e ndan, erdhi dita nk degjoja me per te, ber 2 vjet 3 vjet me t fejuarin. U martuam por s bem dasem (nuk doja). O zot kush ma beson mua kete dhimbje te madhe te te largojn nga ai qe do esh nje tmerr e t jesh me dike tjtr esh me tmer akoma. Un ika me te. Me njoftonin n fb per gjitha fatkeqsit qe atij i ndodhnin n vuajten e tij vuaja e un brenda vete dhe pse 3 vite me t fejuarin e 6 vitr me te. Gjithsesi u bera me te lidhje 6 vite e me te fejuarin 3 n ate koh isha me te dy e lidhur nje vit sic ua shpjegova me siper qe u fejova e mbaja lidhje me te akoma. Njs pst erdhi momenti un mora vesh shoqeria tij kishin ber cmos qe ate ta shkatronin krejtsisht, i coptuar nga dashuria ime ishte mjaft tashme. Por goditja e tij me madhe ishte kur ai u fut n burg, o zot sa keq u ndjeva. Dhe sot e kesaj dit qe po shkruaj kete ms me rri mendja vtm te ai. Kam disa kujtime nga ai qe mi ka dhuruar dikur dhe kur i shikoj me dhemb shpirti . Se harroj sa t kem kete te mallkuar jete. Un sot jetoj me burrin, duke e ditur qe skam a nje pik djenje per te. Bej sikur jam e lumtur kur ne fakt sjam aspak. Kur jam vtm n shtepi ulem qaj n cepin e dhomes. Me mungon dashuria ime e dikurshem. Ishte i vetmi qe e doja aq shum. Ende e dua pa mase dhe pse jam n krahet e dikujt tjtr e dua ate. Dhe me ka mar malli tja degjoj zerin e tij. Ju lutem mos me ofendoni jam nje vajz e pafajshme qe rash ne dashuri kaq thell me te m e mosh t vogel.