Familja e tij kishin fsheh diqka nga Une, se jan friksu mos po ndrroj mendje per fejes, kur e kuptova... | Histori Të Jetës

fsheh

Familja e tij kishin fsheh diqka nga Une, se jan friksu mos po ndrroj mendje per fejes, kur e kuptova…

Familja e tij kishin fsheh diqka nga Une, se jan friksu mos po ndrroj mendje per fejes, kur e kuptova… – Anonime: Dua te tregoj diqka , diqka qe kuptova pa prit dhe u lendova shum tej mase sa qe dhe sdi qfar te bej me, mfalni nese gaboj nshkr** jam e merzitur shum me lot shkruj, jam ni vajze qe jam fejuar tash shpejt, i fejuari sillet mire me mua me ben shume te lumtur dhe e shoh ne syt e tij qe me dashuron, jeton jasht Ks por nga ni aksident qe ka pas ka nejt disa muj ks npushim mjeksor dhe dmth u takuam u pajtum gjithqka qe kishim mes vete u fejuam , familja tij me don shum edhe gjith me kan dasht mir prej fillimit te ksaj lidhje me kan afru e me kan kshillu si me kan qika e tynve edhe i rrespektoj un shum ne fakt i kam respektu se kishin fshehur diqka nga un qe mos me dit une po mos ndryshonte ky kur tfejohet diqka qe un se kisha vrejt per disa muj , as skisha degju nga ana tij , parat qe kishte kuptova qe po luante bixhoz, por qe mujt fundit, dje u takuam me tregoj realitetin , trupi mu dridh vetem sa smbinte te fikt qaja shum syt gjak mu banen mu ftoht se besoja mu betojke qe nga sot kurr sdo te ndodh mu betua ne lot para meje un smundesha te qetesohesha se kurr ne jet nuk e kam paramendu qe ky njeri munet me lu ksi lojna se osht shum njeri i mir po qa me bo qe harami e paska kap me kto lojna, i thash sa familje te mire ke se ke ndegju familjen, tha ti je shpresa vetme njet ti me ndalon mu me beso me thojke zemra mtherrke besomni dhe sot jam shum e shqetesuar, por shum e dua e di qe me don por sdua te hyj ne at rrug tkeqe me shum duhet te ndalet, me tha me perkrah mua mu betua qe kur tshkon ket jave te punoj qdo muaj deri cent fundit rrogen ka me sjell mu mu betojke nlot tani mpermendi hoxh qom mtha nalem spo di as qka te bej prinderve tmi spo muj me ju tregu, as hoxhe spo di ku te cili me quh ni dua rukje me ja knu, qka mendoni te bej un dhe a dini naj hoxh tmire me quh sa esht ket jav nks a dini hoxhe nprizren apo nashta jam gabim mos me quh tfejumin , jam ne hall shum me u nda e du shum por realiteti tij dje mka lendu mlendoj nshpirt shum, a thu a ndryshon a tu besoj qe mu betua nlot qe sndodh me me thot ti jap dhe ni shanc, qfar mendimi keni ju dua keshilla nga ju.