Familja e Burrit sme linin me dal, gjith me percillnin se mos po qoj diqka tek familja ime, tan kohen rrishin tu... | Histori Të Jetës

me percillnin

Familja e Burrit sme linin me dal, gjith me percillnin se mos po qoj diqka tek familja ime, tan kohen rrishin tu…

Familja e Burrit sme linin me dal, gjith me percillnin se mos po qoj diqka tek familja ime, tan kohen rrishin tu… – Pershendetje te nderuar dua ta Postoj historin time dhe te mar disa mendime nga ju se Qka mendoni… Jam e martuar kam dy femi jetoj ne perendim burrin dhe sy femijet ajo qka po me mundon ne jeten time osht se burri ka ndryshuar shum raportet me mua kemi pas nje te kaluar te mir bashkortore kemi pas nganjeher konflikte perlamje acarime por prap ja kemi kalu mir se ishin Ato perlamje acarime Aty per Aty dhe kalojke Ajo dhe prap fillonte lumturia, por Un pata ndryshuar shum raportet Me familjen e burrit qe jetojshin ne Kosov i urreja me gjith shpirt se met vertet shum fjal bojshin sa ishim ne pushime besoni qe shum na pengojshin sna linin Me dal gjith na percillnin se po qoj diqka tek familja ime tan kohen rrishin tu bo faj edhe ka shum vite qe ata sillen kshtu, asht per tu habitur qfar familje jan ata Edhe tri vitet e fundit kam fillu mu sill shum keq me to pergjithsi prinderit e tij Kunaten motren nuk po muj mi duru ma boll osht bo Un ktu ne gurbet i boj gjitha punet si te mijat si te Burri fmin i qoj naper shkolla i marr paguj faktura gjdo dokument Un e rregulloj pa ndihmen e burrit ata Qe Burri i bon Punen e man i kushton ransi Edhe pak Pun tjera bon sa shum lodhem Me jeten ktu Me ngarkesen Qe ekam Me fmin gjitha Qe i boj Punoj Edhe kur shkoj nje muaj pushim na pengojn si te ishim adoleshent kur i tham Hajde shkojm ktu apo Aty apo dalem e hajm nje drek apo dark gjith Thot jo be se Po folin sun pi duroj Edhe kam nis Tu sjell Me to shum keq pergjdo sen Qe e folin jav boj bajat, edhe veres Burri ish ne Kosov me njerin nga femijet Ka nejt tre muaj atje Un isha vetem 10 dit e mu desht mu kthy knej arsya e punes mu deshke mu lajmru ktu edhe kur erdh Burri prej pushimit ndryshoj gjithqka mes nesh si mardhanje si mbiseda Qe rrishim deri ne ore te vona Tu bisedu per jeten ton te ardhmen planet Qe kishim vetem ik prej meje kur Un Foli diqka ju ik temav qe Un i flas Me shikon si i quditur gjithqka Ka ndryshuar Tash vetem jetojm ashtu Qe ska knaqsi mes nesh shkon ne Pun vjen bje heret Po thuj Qe nuk i intereson per mua as nuk vjen mem ledhatu qka mendoni a me ka tradhtu ki gjat asaj kohe sa Ka Qen ne Kosov apo mundet Me kan familje Ajo Qe e ka ndryshu familja tij… Ju Faleminderit per pergjigjejt e juaj qfar mendimi keni apo si te veiproj Me te Qe Me rri aq larg nuk jam nga Ato grat Qe nuk e mban veten nuk rregullohet shum i kushtoj ransi vetes edhe pse jam nje grua Qe kam shum Pun per te ber jam shum e angazhume kam shum pergjegjsi familje… Ju lutem me ndihmoni me pergjigjejet e juaj.