Faleminderit ju qe me urryet e me tradhtuat,Une ta plasi zemren por i bi pishman... | Histori Të Jetës

Faleminderit ju qe me urret e me tradhtuat,Une ta plasi zemren por i bi pishman

Faleminderit ju qe me urryet e me tradhtuat,Une ta plasi zemren por i bi pishman…

Faleminderit ju qe me urryet e me tradhtuat,Une ta plasi zemren por i bi pishman…-07.05.2019,31 vjet ,dhe akoma kam per te mesuar nga jeta.Deri me tash mesova shum gjera u rrezova prap u qova,zemra ime ishe plot dhimje por prap u sherova.Gabova ne jet dhe u permirsova.Mora mesim ne cdo prov qe kalova disa me njohin vetem me emer,disa me njofin se me kan familje ,disa me njohin se me kan shok,por asnjeri pej jush nuk me nje si e kam zemren.Por ka pak pun sepse Zoti me njeh mua.Isha nga ata djemt qe kur padrejtsia ishte ne mesin tim e luftoja deri sa u bejke drejtsia.Fillova mu rrit,dhe gjitha i mesova por padrejtsin,tradhtin,dyftyrsin kur sun e mesova.Ndoshta per ate kam ngel vet sot.Sepse e ndjej veten me te rahatshem vetem se sa me njerz fallco.Me shum u rritsha dhe nuk mundesha me dur padrejtsin deri me sot .Vendosa ta vazhdoj jeten madje mendoni qka tju doj zemra per mu,sepse vendosa tja le Zotit te drejtoj gjithqka.Fillova te kem saber,fillova te mendoj pozitivisht a e dini pse ?sepse ne qdo padrejtsi qe me eshte ber kujtojsha te mirat qe me jan ber .Dhe kuptova qe gabojm nuk jemi perfekt dhe duhet te falim dhe te kem durim.Jam pej atyre njerzve qe kam zemer bujar zemer te madhe .A e dini se 31 vjet i ber dhe harrova te jetoj per veten.Shkuan vitete prioriteti im ishte te beja mirsi,te jepja dhashuri dhe te respektoja qdo njeri qe kam per rreth .Nuk jam perfekt larg asaj ,kam karakter aq te fort sa qe kur jam nervoz te bej me kajt ,ta plasi zemren por i bie pishman.Ama jam qysh jam zemra imee asht e njejt.E madhe plot dashuri plot respekt dhe mirsi.Kur Gaboj e pranoj,nuk e mohoj ne nje pik dobsie,gaboj por fali,njerzit e PRISHT nuk falin,harrojn te mirat qe u jan ber dhe permendin vetem gabimin.Qysh thojn 99 t‘mira jav ben e permendin vetem qat 1 (njeshin ).Me te poshter jan ata qe shpikin fjal ,qe realitiet e ndryshojn ,jan genjeshtar e deshiroj te mbesin viktim.Por gjithqka kthehet ke dynja nuk ikim ne at dynja pa i hek atu qe i kem ket dynja.Faleminderit ju qe me urret e me tradhtuat,ju qe ma njellostet emrin ju qe me bet padrejtsi ,se fal jush sot jam me i fort si Guri Thojn qe fjal fjalen nuk e mund.Akoma kam per te mesuar ne jet se ky asht veq fillimi i terrorit neper cilin kam kaluar.Por ne fund te fund i drejt gjithmon del fitus