Eshte Ai qe gjithmon e kam kerkuar, tani qe e kam nuk e vlersoj dhe nuk ndjej per te, me vjen shume inat me veten! | Histori Të Jetës

e kam kerkuar

Eshte Ai qe gjithmon e kam kerkuar, tani qe e kam nuk e vlersoj dhe nuk ndjej per te, me vjen shume inat me veten!

Eshte Ai qe gjithmon e kam kerkuar, tani qe e kam nuk e vlersoj dhe nuk ndjej per te, me vjen shume inat me veten! – Pershendetje te gjithe juve, historia ime eshte pak e komplikuar por prap kam vendos ta ndaj me ju, un jam nje vajze nga qyteti dhe qe nje kohe u bene 9 muaj qe flas me nje djale nga nje qytet tjeter por qe jeton ne Gjermani , eshte me pune shume te mire atje ka dhe familjen atje gjithqka ne rregull, eshte i kujdeshem i sjellshem i edukuar deri ne maksimum , me kete djalin e din e tere familja ime qe flas dhe e kan shume per qef ket djalin dhe kan deshir qe un te fejohem me te por un gjithmon kam qene me komplekse dhe shume e pavendosur dhe ende vazhdoj te jem, me besoni qe 9 muaj qe flasim nje here te fundit nuk jemi grindur , me shef si vajze shume te mire dhe te moralshme por problemi eshte te un, qe 9 muaj bised dhe dy here jemi takuar ne pushime kur ka qene por ende vazhdoj te mos ndjej asgje per te, nuk me terheq hiq? Kishit me pyt mos ndoshta nuk eshte i hjeshem por po i mire eshte ne fizik me pa, ndoshta per arsyen se gjithmone me kan terheq njerzt me te medhenj ne moshe , eshte ai qe gjithmon e kam kerkuar dhe tani qe e kam nuk e vlersoj dhe nuk ndjej per te, me vjen shume inat me veten nervozohem nuk mund ta kuptoj as veten kshtu qe s po pres as ju mem kuptu, ne anen tjeter kam dhe oferta tjera per fejes por edhe andej them jo, familja kan thon e din ti qka don per veti mos e merr veq qe po dojme na po kta nonstop rrin tu e livdu ndonjeher edhe ma mushin mendjen, ndonjeher kthehem e them jo, me te vertet eshte shume keq te jesh ne kete situat , per keshilla te tjerve jam shume e mire por vetes nuk di qfar ti them as qfare te bej, ne kete kohe jam duke fol edhe me nje djale tjeter, jemi ne fillim te bisedes dhe ky doket shume human njeri edhe i meqem ,kam vendos te ja bej vetes nje prove , e vetmja gje qe me vjen ne mendje tani ka qene kjo, e di qe shume prej jush as qe do e kuptojn por prap e ndava me ju , ju uroj gjithe te mirat dhe paqit shendet.