Edhe pse ai ishte 22 vjet me i vjeter e ftova ne shpin time, u mundova ta ndaj nga gruaja dhe fëmit por... | Histori Të Jetës

22 vjet me i vjeter

Edhe pse ai ishte 22 vjet me i vjeter e ftova ne shpin time, u mundova ta ndaj nga gruaja dhe fëmit por…

Edhe pse ai ishte 22 vjet me i vjeter e ftova ne shpin time, u mundova ta ndaj nga gruaja dhe fëmit por… – Prsh admin ju lutem anonim shkruaj historin time nga fb-ja ime privat jam një vajzë 26 vjeqe nga një fshat i Gostivarit unè në moshen 21 vjeqe u martova me një djal i cili jetonte në një fshat tjetër të Gv-s nga ana tjeter e qytetit fshat malor në kohen kur isha e fejuar fillova të hy nëpër chata ku ishin disa radio ku bënin muzik dhe shkruanim aty direkt bisedonim në atë koh un nuk e dija se çka ësht chati por me një shoqen time hynim të dya mu dukte shum mirë besoni se gjith natën nuk flinim kisha dëshir të bëja dj edhe unë ishte një knaqësi e madhe për mua dhe aty njoftohem me dj Toni Gv ishte nga po i njejti qytet nga Gostivari dhe që të dy jetonim në Itali ishim jo edhe shum larg afër 80 kilometra kshtu që filluam të shkruajm në mesangier pas pak kohësh unë ja japi numrin tim dhe filluam të bisedojm për çdo ditë nga bisedat që bënim u dashurova marëzisht më pyeti ai se sa vjeqe jam unë e mashtrova i thash 32 vjeqe jam unë më nuk e pyeta ti sa vjet i ke por deshta që sa më shpejt me u taku me kët dj. Pas dy ditësh që ja dhash numrin tim e pyeta se a ka kerr më tha po më pyeti pse i thash kisha patur qef të pim një kaffe hmm ai sikur hezitonte por më në fund e binda edhe do të vinte i thash hajde nga ora 22 atë her mundemi të rim rehat kur erdh me një kerr të mir e të madhe isha e dashuruar marësisht edhe pse soshim takuar atë nat kur jemi takuar nuk do ta haroj kur edhe pse ai ishte 22 vjet më i vjetër se unë u dashurova edhe më tepër kshtu që të fejuarin tim e kisha haruar gjëjën e parë që i kam kerkuar të më mëson pc (kompjuterin) që ta mar edhe unë radion që të bëj edhe un dj. Nga ajo natë unë nuk rija dotë pa mos e marë në tel edhe ate shum shpesh sa që shpesh her më thonte të lutem jam në pun nuk mundem të ri veq me tel në dorë . Tani më shiheshim çdo dit apo çdo natë unë e dashuruar marësisht me një burë të martuar babai i 3 djemëve u bëra edhe unë dj fillova ta mar radion kishte momente ku nuk flija as ditën e as natën dhe dëshiroja që ktë njeri ta shija nonstop në radio kisha frik mos ma mer ndonjë femër tjetër . Erdhi koha e martesës u martova vetem 1 javë pas një jave e dhiri dj Tonin emrin e vërtet nuk e ka Toni Por për shoqerin njiheshte si Dj Toni dhe kur kthehem te prindërit e mi pas një jave unë dal me dj-n nuk mundësha ta haroj ktë njeri atë dit që ish buri im vjen me më mar unë me dj shkojm në Strug nuk deshiroja të kthehem prap tek aj ish buri im jo pse smë donte apo pse sisha mirë thjesht pse nuk mund ta haroja kështu që për 5 vjet ne jemi kënaqur shum u mundova ta ndaj nga gruaja dhe fëmit e ti edhe pse me mosh ishim në diferenc të madhe por ai nuk u nda kurë i kam shkaktuar shum probleme me gruan i kam thir në tel sdi sa her gruan e tij mirpo ai nuk u nda nga familja e ti. Kurse unë tani jam e martuar në Çegran kam edhe një fëmi por prap nuk jam shum e lumtur kërkoj një kshill mos shani dhe mos ofendoni ju lutem se jam në hall të math unë e dua përsëri atë njeri ky buri që kam aspak smë ngroh edhe pse kam një djal. Me dashnorin apo ( shfalerin ) tem jemi prap në kontakt ai tani jeton në Gjermani kurse unë në Ch takohemi shum rall edhe kur ndahemi më bëhet te lendoj veten tham pse mos ishte ky njeri nafaka jem e dua marësisht edhe pse edhe unë kam pasur shum probleme me familjen tem e tash edhe me burin që ka se ky e ka hetuar që unë kam shfaler por smun ban gjo se unë ja kam bo letrat dhe e çoj në rs por probleme kemi shum . Ju lutem një kshill por pa ofendime dhe pa sharje. Ju prsh!