E lejova burrin ta sjell nje grua ne shtepi vetem mos te kemi me probleme,Gjdo dit them Zoti e denofte ket burr i cili me... | Histori Të Jetës
E lejova burrin ta sjell nje grua ne shtepi vetem mos te kemi me probleme,Gjdo dit them Zoti e denofte ket burr i cili me

E lejova burrin ta sjell nje grua ne shtepi vetem mos te kemi me probleme,Gjdo dit them Zoti e denofte ket burr i cili me…

E lejova burrin ta sjell nje grua ne shtepi vetem mos te kemi me probleme,Gjdo dit them Zoti e denofte ket burr i cili me…-Kam pas shum probleme ne jet edhe pse nuk jam ne mosh te vjetr kur mendoj se qka kam perjetu nuk disa vjeqare jam.Isha ne ks dhe u martova ne ch vitin e par me burrin ishte ne rregull edhe pse me fliste gjith keq per familjen e ti gjdo vikend ishim te gjith bashk te prindit e ti pasi qe isha un nusja ma e vogel ne shpi isha duke jetu me prindrit e ti ne te njejten banes pas nje kohe shum te shkurt mbeta shtatzan aty fillun problemet aty familja e burrit fillun me te gjitha te kqijat motrat e ti ishin nuk mund as ta pershkrush se qfar fjalori perdorshin dhe si i shellshin por jo vetem me mu por edhe me dy nuse qe ishin me te mdhja se un kunata qik na thoshte ju jeni ma te vogla se nje fmi 1 vjeqar ne ket shpi.Bija qe ishte e martume kishte probleme me burr vinte tek ne dhe kur ja sherbeja kafen me te gjitha mi gjunte per muri ajo qe ishte ne shpi ishte mbretresha e shtepis kur ato thoni nuk guxn te dalsh me burr duhet te rrish te na ban hyzmet neve aty merte fund i durojsha te gjitha se burri nuk me bajke problem po as nuk me mbrojne vetem kur ishim vet folke per te gjith isha ne mujn e 3t shtatzanis dhe motrat u rroken me vllazer per Zotin qe nuk ka ma te madh as nuk kisha degju qe ka asi familje se jo ma per te par shum kisha shtres dhe shkova ne kontroll me thot mjeku te ka vdek fmija nga nervoza Ishte fmija i par qe e prisha ishte kontrolla qe do e msoja gjinin e humba fmin per shkakun qe ata dy dit me hert aq te shara aq fjal pa nale qe perdoren nuk di a ka dikun asi familje.U kry edhe kjo pasi qe e humba fmin aty filloj terori nga vjehrra vjehrri nga te gjith.Me vdiq gjyshja ne ks dhe nuk me lejuan te telefonoj ne ks ter diten mbeta ashtu nuk me lejonin te perdor maqinen e teshav vetem kur ata te thonin dhe ata qfar donin te futsh ne maqin se jo te gjitha per ndyshe ti shanin me te gjitha e provova njher dhe vjehrri mi shajti te gjith familjen pse kam lshu maqin me tesha.
Ndoshta pe zgati pak por jan 19 vite histori me falni ishte data 26 kur me vdiq gjyshja me daten 25 vjehrri i mur rrogen burrit me daten 26 na thot dilni nga banesa arsyja pse un dashta te dal ne kabin te telefonit te te foli me shpi qe me kishte vdekur gjysha ather nuk kishim natela telefonin e shpis nuk ma lejojshin dhe na qiti ishte ora 20 dulum shkum te kunati pas dy jave murum banes por at muj kem jetu me 70 sfr nuk di si kem jetu.
Ishte lufta ne ks komplet rrogen e burrit ja marshin per me qu ne ks un isha prap shtatzne nuk kisha qka te vesh ishte pika e vers dhe un kalova shtatzanin me peshkir te banjos kaloj edhe kjo kunata ne shqipri refugjate ishte shtatzan vjehrra i blente fustana per shtatzani ketu ja qonte e shtin edhe kredit burrin i murum te gjith ne ch.Ket pjes e shkrujaj duke qajt kur me lindi fmija nuk kisha rraba ta mar nga spitali kishte mar durri dikun 20 sfr kishte ble ni pal pigjame as nuk kishte maic as qerap as benkic vetem ni par pigjame apo trenerka dhe dola nga spitali dhe i thot burri nanes vet se kjo duhet te rrin tek ju se nuk guxoj me lan vet te pakten 1 jav pasi qe pata shum probleme ne lindje humba shum gjak isha shum e re nuk disha as si ta pastroj beben dhe vjehrra i thot jo jo ket mere ne banes se nuk kam ven ne banes shkova edhe kjo kaloj.Nese nuk ju jap pare ata per te ndihmu familjen e tyre ne ks ata te gjith ne telefon apo te vishin ne banes deri se edhe me arm me ka kercnu vjehrri pse nuk po lejoj un qe gjdo muj ti dergoj 500fsr djalit tina ne ks isha e vetmja un nga nuset qe punoja dhe un isha ajo qe duhet ti mbaj te gjith.Linda edhe fmin e dyt fillun problemet edhe me burr ja arriten qe ta banin per vete mori veturen 20 mi dhe ja dergoj vllavit mori kredi 15 qe ti ban ati nje lokal.Filloj shendeti im te keqsohet nuk me donte ma askush as burri isha me dy fmi isha me pun kur shkonim ne pushim paret qe kishim i derezojshum te kunati ato dy dit tri na dojke pas dy dit tri si shkojsha te familja ime aj fillonte luft 1 dit dhe vinte burri thoshte nuk po muj me duru.I thash burrit un du me ba shpin time nuk du qe neser edhe fmija mi te miren me ket njeri fillum shpin ashtu si i marshim rrogat i qonim kur shkonim ne pushim na vinin njerzit ne der paret e shpis paret e puntorve paret e dyrve i hargjonte kunati dhe kur shkonim ne pagujshmi prap te gjutha.Edhe kjo mori fund si mori filloj shendeti im te perkeqsihet shum dhe filloj dhe burri te bahet kunder meje aty kam kuptu se ne ket jet nuk kish asgja per veq interes dhe me thot burri nese largohesh nga puna mund te largohesh edhe nga banesa.Thirra vllaznit e mi dhe do familjr te ti thash keshtu e kam punen un nuk muj ma me asht afru shpirti aj filloj me fjalt me te flliqta qe ekzistojn me thishte ti ke gjet dike qe rrin ne spital nese isha e lodht nga puna dhe e smur dhe aj nuk kishte mundsi te kryn qefin e vet me thoshte ti je k… v ti ke kry me dike te puna.Dhe ne purfundim tha burri ok nuk ndodh ma kam gabu mundet me lan punen nuk ka problem dhe un e lash punen por nuk di si kam jeto ato 3 vite me at njeri pasi qe e lash punen ather me zbuluan smundjen qe kisha u operova per 2 vite 6 her por te shamet ofendimet me mua me fmit me familjen time deri se edhe shum her isha ne psihiatri ne at gjendje me pruni burri.Dhe thot un nuk muj te jetoj ma me nje gru te smut ma shum ne spital dua gru te shendosh te me baj buk te me pastroj teshat nuk mun un te ngas gjdo muj ne spital me pun.Un e lejova te binte ni gru ne shpi vetem te mos e degjoj ma ato malltretime dhe fmive tju qetsohet kryt por fmit nuk e lejun i than dil nga kjo banes dhe martov por jo te nana jon me pru tjetr gru dhe nuk priti pas dy jave gjeti banes ka dal asht martu por at pasuri qe kemi ba vashk per kta dy fmi aj ka ba dukumenta fallc dhe nuk don te ndan asgja kur fmija shkojn ne pushim nuk jav jep qelcat e shpis Kam ba shum gabim qe nuk jam nda ma hrt ndoshta shendetin tim e kisha sa per veti e per fmin e mi nuk di qka apo si por i lutem Zotit qe kurr aj njeri mos te ket lumturi nese edhe me qita dy fmi nuk sillet mir e sa per mu un ja kam lan Zotit aj te denon ata qe ishte fajtor Vetem ishalla te kqijat e ti apo familjes e ti nuk me bin ne fmin e mi Zoti denoft ata qe e ban e jo fmin e mi se nuk jan fajtor qe kan lind ne ket familje ndoshta jam un fajtor qe nuk e kuptova politiken e ti qysh ne fillim por shum von me falni por nuk asht as 10% e jets time qe kisha nuk besoj qe ka ndo nje familje si kjo nuk shkojn me as kend ne familje as me daj as me kusheri as me teze fmijami nuk njofin askend nga familja e babit fmija mi me thojn ma shum i dojna hallat e mamit se hallat tina se ma shum kem pas kontakt me to Familje qe i lutem Zotit qe mos te ket dikun sikur kjo familje.Ju lutna postone anonime se kam shum familjar ne faqe.