E lash fëmijën aty e fenë time nuk e ndërrova,Burri i dyt më thot ti je k***... | Histori Të Jetës
E lash fëmijën aty e fenë time nuk e ndërrova,Burri i dyt më thot ti je k***

E lash fëmijën aty e fenë time nuk e ndërrova,Burri i dyt më thot ti je k***…

E lash fëmijën aty e fenë time nuk e ndërrova,Burri i dyt më thot ti je k***…-Pershendetje histori te jetes. Ju lutem anonim. Si gjith te tjeret desha edhe un te ndaj historin me ju dhe te marr mendimet e juaja. Kur isha me e re un u martova me nje mashkull jo musliman,nuk e dija qe ishte katolik. Dhe pasi ika per to e kuptova, familja ime su pajtuan. Un i dhash atij nje kusht qe un ta mbaj fen time ata te tyren.Mirpo pas disa muajsh ata deshiruan te ma ndrrojn pa dashje fen. E un fen time sdoisha me e ndrru per asgje ne bot. Por kisha dhe nje hall qe kisha mbetur shtatzen, ama pa vetedijen time. Pastaj filluan problemet,me kujtohet si sod kur i tregova nenes tij per shtatzani me tha u mjer ti per vete. Filluan perqarjet dita dites. Probleme te vazhdueshme shkaku i fes. Deri nje ditt vendosa ti jap fund. Femijen ne thoishin familja me abortu po un vendosa qe ta mbaj ne barkun tim deri sa te lind. Sepae eshte gjynah aborti me Sheriat. Mendoja me mir te vuaj karg tij sesa tja ndaloj te drejteb qe ja dha Allahu me qen ne ket Dunja.Dhe me shum dhimmbje vendosa qe femijen tja jap atij. Dhe ja dhash.isha shum e re u mashtrova. E sakrifikova veten dhe evladin per fe,sepse per mua besimi ne Allah eshte e para tani vin tjerat… sod e ate dit se kam pa… pas 5 viteve u martova ne gurbet me msit u fejum u martuam mir super edhe dashuri kishum. Asgje nuk dija deri sa erdha ketu. Mbeta shtatzen me dashje para se te vija ketu. Pastaj linda dhe erdhem se bashku me djal ketu. Sa isha ne vendlindje burri me kishte tradhetuar. E kam kuptu po ja kam fal. Pas disa javesh qe erdha kuptova qe diqka seshte ne rregull. Burri spo vjen as me fjet naten ka 4 dit 5 tan naten qut. As npun as kurgjo veq dit e nat n Pc veq tu lujt. Pastaj kuptova qe ky po merr drog,po thith me hund dhe bari… po vuaj shum. Fjal veq te keqia me fol. Ne shtepi jam me vjerri me kunata e kunet. Kreit une vet i boj. Me hanger,me hyzmet me fshis me la tesha me rregullu kreitt vet.Plus djalin e vogel 1 vjet. Jam lodh. Shum jam lodh nga jeta. Non stop kam veq stres prei burrit. Shum fjal banale me thot,dhe me ofendon shum per ate femi qe e kam lan. Me thot per kenaqesi ke len femij. Kurv e qeshit fjale qe veq zemra jem e din qysh poi perballoj. As skam ndihm prej burrit per djal. As sdalem kurr bashk,as si intereson bile per mu. E ka nje dhom vet,veq ne qat dhom dit e nat deren mbyllur e mban. Qat moment qe i trokas mejher ja nis tum bertit tum shajt.,mthot 24 or veq ngat po dua koh privat,ama un sit qona me menxhes kur tshkoj ndhom tina n12 a n1 tnates,se rri me vjerren deri i pin tabletat e gjumit e qoj ndhon tani vij. Po apet kerkush spoma din,shum jam lodh teper Jeta mu ka merzit. Edhe vjerra kreit i bojj. Apett kshyr e gjan ni kinne dikub veq mu kap me mu. A per veti dit e nat rrin ul e veqq tv kshyr e del shetitet. Ni shpuzore per veti sqohet vet me marr.me nimu asnjo sem nimijn a me bo tollovi kreit bojn, 1 vet me rregullu e 7 me prish veq smunet.Mu ka lodh shpirti mfalni qe e zgjata shum po kam edhe shum per me fol po u mundova pak me spjegu. Juv pershendes dhe ju lutem mos me ofendoni. Qe keni mundesi postone