E kemi dasht shum jeten e jashtit , Deri sa shkuam dhe pam se aty ka pune por jo edhe jet sepse...! | Histori Të Jetës
E kemi dasht shum jeten e jashtit , Deri sa shkuam dhe pam se aty ka pune por jo edhe jet sepse

E kemi dasht shum jeten e jashtit , Deri sa shkuam dhe pam se aty ka pune por jo edhe jet sepse…!

E kemi dasht shum jeten e jashtit , Deri sa shkuam dhe pam se aty ka pune por jo edhe jet sepse – E kemi dasht jeten e jashtit derisa e kem pa qysh eshte realitetii… Na jetojme ne kosov po ni pjes te familjes e kem jasht vllaznia ne ks gjith jon kan te flakt me dal jasht edhe erdh mundesia me shku jav qun vizat kta te jashtit edhe jav gjeten ka ni pun.Kur jon shku atje javen e par ju ka ra me nejt veq vet ne banes jon dal mu shetit ne pik te dites sskan pa njeri te gjall neper restoranta e neper rruggg ju ka dok veni i shprazt pa gjallni ja kan nis me punu ka 12 or pa u nal saqe trupin e vet se kan ni 1dit te javes pushim e kan pas edhe at dit skan dit ka mu qkyy kur ju ka ardh funi i mujit e i kan pa familjart sa faturat tu i pagu e qmimet astronomikr neper markete jon zhgenjy ne maksimumm kur erdhen ne kosov than atje pun po veq mu knaq jo tash ma ju ka dal prej qefi jashtja po punojn e po gjallnojn ne kosove ktu 8 or pun edhe kan koh mu knaq e me dal edhe ma nuk ju jet zhig me dal jasht.Edhe un personalisht jom kan i kum vizitu te afermit jasht vallai um dhimen me ni aspekt se pare kan po jet nuk kan ju shkoj jeta edhe atyne neper puna,pash edhe shume shqiptar qe po jetojshin me social e spe majshin men kur jon kan ne kosov po pash edhe prej atyne qe po lajshin banjo e wc si pun te dyta qe me mrri mi perballu shpenzimet po kish edhe prej atyne qe kan bo bisnise te veta po ata ishin ne gishta mi njeh shum pak …shyqyr qe na si familje ne kosov nuk varum prej tyne se e rand eshte parja e tyne gjynah ata fmi te tyne pp shkojshin prej sabahit dej ne aksham neper qerdhe mu rrit ne dur te huja,doren ne zemer standardin e mir te jetes e kishin se per ligj e rregulla mos te flasim dihet qfar niveli jon ama apet diqysh nuk po mujshe mi dit lezet JETES atje personaslisht nuk lakmoj me jetu jasht kosove e edhe me ba me naj hek vizat shumica prej kosovarve kan mu deshpru kur te shohin realitetin.Mir ish me shku ne sezon me punu ka 3-4 muj se me jetu kurr valla!!! E kemi dasht shum jeten e jashtit , Deri sa shkuam dhe pam se aty ka pune por jo edhe jet sepse