ni koleg

E kam kerrin dhe e kam punen tem, por Vjehrra m’ka nxon tu e tradhtu Burrin me ni koleg se nuk jam e lumtur, tash…

E kam kerrin dhe e kam punen tem, por Vjehrra m’ka nxon tu e tradhtu Burrin me ni koleg se nuk jam e lumtur, tash… – Pershendetje juve si filllim po du me ju falenderu krejtve juve qe mundoheni me na kshillu edhe juve qe jepni kritika mbani perveti. Une kam jetu ne ks po jam njoftu me burrin tem qe e kam tash permes nje shoqes tem e jam martu ne zvicer, jetoj shum e lumtur ktu familja e tij jan shum njerz tmir kurr dy fjal smi bojn, e kam kerrin tem e punen e krejt po diqka prap sjam tu mujt mu bo e lumtur sidomos per qit problemin tem te fundit qe po e kam. Un jam e martume qe 5 vjet i kam dy fmi, jetoj me burr e fmi me vjehrri edhe nje kunat pa martu eshte. Krejt jemi naper puna veq vjehrra eshte nshpi po krejt punt u kryn edhe bashqen e kto kujdeset kejt ajo, me burr e qoj shum mir e me kreit familjen e tij, problemi i vetem jam un ne at familje. Un jam tu dal me nje koleg temin qe pothuajse 1 vit, e kalojm kohen e shumt bashk po problemi eshte qe vjehrra jem e ka kuptu qe une po dal me to se nje dit aj mka shkru sms edhe ajo rastesisht e ka pa po prap ska besu edhe ska bo zo hiq, po nje dit tash ma afer mka thirr ntel e un kesh me vjehrren tem e dola jasht fola me to e ajo mka ni, kem veq na dya nshpi e ajo u bo shum keq ja nisi tum bertit qe ata mkan shkollu, mi kan bo letrat e mkan qit kishe prej zdralit te Kosoves kurr ato fjal prej saj si kam ni ma heret deri qat dit, mtha ti djalin teme e paske dasht veq per letra veq per interes sa tvjen nshpi ka mi kallxu krejt po ajo me kercenoj ne te njejten koh edhe mtha nese ndahesh prej tij un ska me fol kurr tpremtoj qe ka me mbet mes neve dyave po qe nuk ndahesh prej tij (dashnorit tem) ajo ka mi kallxu burrit per lidhjen tem edhe kena mu nda perfundimisht. Pom dhimen qika e djali se jan tvogel se kshtu per jeten tem qaq so tu ma ni se jam rrit jetim e sjam msu mu gzu kurr ne jet. Un nuk di as qka po du prej jetes sdi as qfar kuptimi ka, vjehrres garant ju kan dhimt fmija e djali i vet se nashta asaj per mu sja nin hiq. Qka po thoni ju qika a mu nda me frajer temin me ngu vjehrren tem a me u nda me burr e me vazhdu me to. Edhe diqka po ju kallxoj para se me vendos un me tradhtu burrin tem ja pata nxon atij do sms me nje femen te ks edhe shum shpesh shkojke ne ks kur e pytsha un kush jan kto femna thojke vetem shoqe i kam, po a shkon njeri ne ks me nejt 2 jav cdo 2 muj per shoqe a? U perlajsha nfillim me to po dikur u bona edhe une si ai, por tash jam mes dy zjarreve te dashurin e du shum vetem tek ai e gjej lumturin.