E kam ber nje gjynah te madh,Femijen e heka nga barku ne muajin e... | Histori Të Jetës
E kam ber nje gjynah te madh,Femijen e heka nga barku ne muajin e

E kam ber nje gjynah te madh,Femijen e heka nga barku ne muajin e…

E kam ber nje gjynah te madh,Femijen e heka nga barku ne muajin e…– Pershendetje histori te jetes deshta ta tregoj edhe un historin time jam nje vajze 28 vjeqare para 3 vitev e kam njoftu ni djal me te cilin rrash ndaashuri qysh ne shikim te pare kem.kalu shum pak edhe per nje kohe shum te shkurte dashnin tone e kurorezuam me fejes kaloi nje vit e gjysme dhe erdh dita per martes u martuam dhe qe te dy ishim teper te lumtur sbesonim qe ka dashni ma te madhe se sa e jona kush na shihte na merrte lakmi nuk benim as nje hap pa njeri tjeterit cdo dite qe kalonte dashnija jone sa vinte e rritej i betoheshim njeri tjetrit qe vetem vdekja do te na ndaj skaloj shum kohe pas martese dhe ja nisi konflikti ne familje te burrit ata nuk arrinin te me kuptoni mua por as un ata nuk mund te gjenim nje gjuhe te perbashket asesi a ka qene shkak se kem qen dy aneve te ndryshme apo shkak se un rrjedh nga nje familje e shkollume me mentalitet krejt tjeter ndersa tek ata te gjith ishin analfabeta te gjith u mundoni mem poshtru mem ul poshte edhe mu me ra me ni pozit si ata jam mundu teper me duru hatri i burrit se e kam desht edhe mka desht me gjith shpirt nje dit morem lajmin me te gezueshem qe mund ta mer nje qift do te beheshim me nje femije na u duk qe na u shtua edhe jeta ishim tejet te lumtur fluturonim nga gezimi aq sa isha gezuar un burri im ishte gezuar edhe me teper nuk me linte te levizi thoshte ti vetem perkujdesu per femijen vetem ai let jet mire se po e gjet diqka ate un vdes mendoja me vete dhe thoja kur do te vje ajo dit ta marr ne krah engjullim.tim me padurim e prisja te vije qershori. derisa nje nat lindi konflikti mes neve dyve dhe dy vjehrrive gjithmon kur kem.pas mosmarreveshje me vjehrren burri ka qen ne anen teme .deri sa nje nat erdhe deri te ni perlamje e madhe dhe vjehrri na perzuni nga shtepia nuk kishim ku te shkonim se ishim te dyt per momentit te papunesuar u detyrova ashtu shtatezane te shkoj te prindrit e mi me 100 merzija ne shpirt ja ktheva shpinen burrit dhe duke u larguar e duke i then qe po mbeta pa ty un do te vdes .te nesermen erdh burri tek un dhe me tha un kam vendos do te ndahme nga fanmilja jem dhe te jetojm vetm ne te dy se bashku me engjullin qe prisnim te vije ne jete se shpejti .keshtu vazhduam per dy jav rresht flisnim i jepnim kurajo njeri tjeterit ddhe ja benim me dije qe se sa e madhe o dashnija jone qe sdot mundet askush ta shuan.skaluan as dy jave hde nje nat tek po pija kaffee motrat ne shtepi te motres cingroj telefoni ishte babi jem dhe po i telefononte mamit e pyeste pe mu se a kam bisedu me burrin a di najsen un mami i pergjigjej qe sdi sen un e kuptova qe diqka so ne rregull meniher pas babit me merr ne tel mua vllai nga ch dhe me thot motra jem cfar prb ke me burre se burri yt me telefonoj dhe mi tha keto fjale:un me motren tane nuk mund te jem me bashke dhe nese ka mundsi sa ma shpejt me ardh me burra me kry ket pune dhe me hek femijen se un nuk marr pergjegjsi mu duk sikur mu shemb toka provova te therras burrin kur e pash me kishte bere blkok ne te gjitba anet skisha si ti telefonoj dhe ta pyes se qka u ba ku eshte prb?vetem un e di se si e ber nat gjith kohen tu qajt sa qaj per burrim aq qaja dhe per femijen me erdhe si met ardh prej qiellit pa prit e pa kujti.erdh vllau nga ch dhe shkum me burra per te biseduar kete ceshtje te zgjidhim ne menyren ma te mire te mundshme derisa burrat shkuan tek ata per te biseduar un me vllaun tjeter prisnim ne je vend tjeter duke pritur telefonaten se qka do te na lajmrojn.skaluan shum ore dhe bie telefoni ishte vellai im tha moter hajde mbeldhi teshat e tua se per ty ne ket shtepi ka mbarru gjithqka .shkova por zemra jem e di se qysh shkova.kishin vendos qe te nesermen te vij burri im te mjeku te jep deklaraten dhe te nenshkruan per te bere abort e lutja Allahin me mire let ma merr shpirtin se sa me pejetu dhe kete moment .u be e nesermja po shkoj te mjeku me zor gjeta nje mjek qe mori ne dore te bej abort se thonin femija eshte i madh ka kalu koh e abortit ky abort mo nuk quhet thjesht abort por kjo o lendusje edhe pse gjith keto te kqija me erdhen paprit prap mbaja nje shpres thoja mos ndoshta burri do te heq dore ne momentin e fundit se ai ishte ai i cili e deshi dhe ekerkoj kete femije me padurim thoshte kur svje ditate behem babe edhe pse skishim me shume se 1 vit martes por qe thojn shpresa vdes e fundit edhe un ashtu shpresova deri ne qastin e fundit qe do te thot jo por e kisha pas shum gabim erdhi dhe neshkroi por ftyra e tij ishte nje ftyr krejt ndryshe zeri tij tingellonte ndryshe ashiqare shihej qe atij ja kishe imponu familja vet qe te heq dore nga un.pasi perfunduam proceduar erdh koha e abortit ju luta allahit qe te ma merr shpittin ne at qast dhe te mos zgjohesha mo nga aty.un spo muj me besu qe perni koh teper tshkurt me humb edhe dashnin e jetes edhe femijen ne bark.nuk kishte gje me te rend ne jete aq sa un mo nuk mendoj as te jetoj nuk edi se ku e kam kryt por nje gje e di qe per mu mo sdo te ket dit te mira dita dites do te tretem dhe nuk do ta harroj deri sa t imbyll syt nga kjo dynja .pse me vje kjo mga njeri qe e kam dasht me shum se veten kur nuk do ta kisha besu pas gjithe ketyre te keqijav prap zemra me dhem kur me kujtohen ditet me te se e di qe ata e ka detyru familja tij por ma se pari e kisha mendu vdekjen se sa ndarjen nga ai.