Duke qesh Vjehrra m'tha "A pe sheh kunaten tane qe 4 vjet Burri si vjen naten, e ti ki ardh dje po lyp Burr"! | Histori Të Jetës

A pe sheh

Duke qesh Vjehrra m’tha “A pe sheh kunaten tane qe 4 vjet Burri si vjen naten, e ti ki ardh dje po lyp Burr”!

Duke qesh Vjehrra m’tha “A pe sheh kunaten tane qe 4 vjet Burri si vjen naten, e ti ki ardh dje po lyp Burr”! – Isha nje vajz 17 vjeqare dhe u fejuam me msit por me pelqimin ton! Isha shum e lumtur i fejuni vike ne ks gjdo dy muj por kur u martuam ishte gjithqka ndryshe. Une isha thjesht nje sherbtore per at familje te gjith punonin un i kqyrsha fmit e kunatit dhe kunates nuk kisha koh as ti vesh teshat e nuseris ter koha me shkonte duke lujt me fmij tu ba dark e kshtu si jan traditat. Edhe me burr si kam pas punt mir kur erdha ne ch aij nuk vike ne banes nga dy tri dit i thojsha vjerres a asht gjall? Ma bajke mos po don me te que me kqyr me kan asht une i thojshem po qysh aij nuk vjen shpi dhe ju nuk e thirrni as nuk e lajmeroni polici vjerra ja nisi po qesh ma bani per kunaten tem a pe sheh kunaten tane 4 vjet martes burri si vjen naten e ti ki ardh dje po lyp burr i kalova dy vite ashtu me fmij jeta mu bae bajat edhe ni dit ishte dit e diell te gjith ishin mysafir un isha vet ne shpi edhe tentova ta lendoj veten duke i prer venat ne dor e bera ket i pita hapat te gjith te vjerres te gjakit nalt sheqerit yndyres te gjitha i pita dhe i preta venat desha te vdes mos te shoh njeri me sy. Por kur u zgjova isha ne spital dhe me ra ne mend se qfar ka ndodh burri ishte te kryt te kajt tu shtijav se mdon blabla aty ishte ni psikiater polic dhe ni perkthys pasi qe isha un shum shum keq ata me lan te qet por mjekt e verehten se ne qaf kam gishtat e burrit tim qe me ka rreje dhe me ka kap per fyti. Kaloj ni nat ne spital diten e dyt me quan psikiatri aty ndrjta 10 dit atje me merrshin ne pytje e kshtu burri me ka than nese ti fol qe te kum ba e une kam me ta lendu familjen. Kur me merrshin pytje i thojshna policit vet e kam kap veten per fyti ata thojshin pozita e gishtave tu nuk mundet me qen kshtu trego kush te ka kap une sen nuk tregojshna edhe burri me tha kur del prej spitalit kena me shku ks kur te vijna ch kena me fillue ni jet te re i thash ok i besova. Dola prej spitalit aij me kisht quar ne ks me duret krejt te lidhura me kishte dhan hapa tan kohen kam fjet se kam dit se jam tu shku ks.. Me ka qu ks me ka plas para dyrve pasoshin ma ka marr por azvajzin e kisha pas qant.. Kur u zgjova taman me kok e pash veten ks e piskata pse mkini pru ks mami me tha qetsoju qika jem se aata te paskan masakrue per zgjalli ata kan pun me burra.. Me burra atere babi jem thojke sdue sen prej juve veq me fshije qika jem kunoren edhe at mbiemer me hek edhe djali juj qa dit qe te vjen ks djal nuk kini e qeshtu un u merzitsha shum edhe kqyra ne qant i kam dokumentat sjan edhe edita se kam mbet ks e tana tu kontrollue e oash azvajzin ne qant po thash pa pasosh s’muj me shkue se un krejt i kam pas ch edhe i tregoj djalit te agjes qe e kam azvajzin a i ma nxerr bileten edhe me pranojn me ardh ch. Erdha ch edhe e thirrri burrin tem tel i tham familja jem ty nuk te bajn kurgja ama tash une kam pun me ty auj mu lut te takoshim i thash jo.. E kshtu e lajmerova polizi e kret edhe pata beweis für alle edhe kshtu qe e denuen edhe dy vjet jetuam getrent leben aij me pagunta banesen shkollen te gjitha dhe problem me viz nuk kam pas. Brenda dy vite takova njeriun e zemres teme edhe pse isha e tramatizume nga ish burri im.. Aij me beri te lumtur dhe kem nje femij bashk jemi dyt ne ch te dyt jemi ne pun e kam ni jet fantastike.. Kshtu qe i them atyre qe kan pas probleme ma heret mos te mendojn se te gjith jan njejt jo nuk jan.. Jeta ime ka qen katastrof por sod jam si nje princesh burri im kurr s’ka qen i martuet vjerrija me pranuan ashtu edhe pse isha un dy vjet e martune.. Faliminderit zotit qe jeta jem nuk ka perfundu adit kur kam dasht ta lendoj veten. Ju pershendes gjithve bashk me yllin tim.