Dhenderri nuk po ma don me vajzen,Thot esht shendoshur dhe nuk... | Histori Të Jetës
Dhenderri nuk po ma don me vajzen,Thot esht shendoshur dhe nuk

Dhenderri nuk po ma don me vajzen,Thot esht shendoshur dhe nuk…

Dhenderri nuk po ma don me vajzen,Thot esht shendoshur dhe nuk…- Pershendetje Histori Jete.Eshte e 3 here Qe po ju shkruaj dhe jam shum e kenaqur me korrektesin e juaj prandaj desha te shkruaj prap ta rrefej historin e tanishme qe po me ndodh ne familjen time.Kam 4 femije vajzen e madhe e kam te martuar Qe 2 vite.Ajo ka nje vajze 1 vjeqe.4 vjet ka qene e fejuar dhe ato 4 vite kan qen nje ferr per te.Burri fanatik I madh nuk e linte askund te dilte gjithmone e mbante nen kontroll edhe PSE ishte larg ne gjermani.Ai ishte I pari dhe I vetmi per vajzen time ska pas arsye Qe te zihet me vajzen sa here Qe I tekej atij.Ajo AQ shume e donte sa Qe kur I shihja duke qare me thoshte mos I trego babit te lutem.dhe e di Qe kam gabuar shume.kur ka shku vajza ne gjermani nuk e ka gjet asnje foto te Saj ne tel e burrit,pot ka gjet foto te disa femrave tjera.tel ai e mban me Kod gjithmon. Mbas lindjes vajza mbet e shendoshur I kan humbur lindjat trupore.Ai nuk e merr vajzen askund me vete per te dal.I ka thene babait te vet nuk e dua me gruan sepse eshte shendoshur.gjithmon e shan edhe PSE I Ben te gjitha punet e shtepise.Vjerra e saj nuk rrin fare ne shtepi punon dhe kur vjen ne shtepi nuk prek asgje me dore vetem mere tel degjuset shtihet ne divan dhe me dikitron ne dore.edhe PSE nuk I ka akoma 40 vjet ja ka lene te gjitha punet. Vajzes edhe femin e Vogel se prek me dore.Ndersa kur vijne burri dhe djali saj nga puna ju thot vdiqa Ben pune jasht,Ben pun shpi.Edhe ne ks I ka mbush njerzit Qe gjoja vajza ime nuk punon fare nuk din asnje pune ta beje gjoja edhe vajzen e Vogel ka then me zor po ja rriti.Edhe karten e bankes Qe jau japin per femijte ai I ka ven nr e kartes se tij bankare te gjitha parat Qe I takojn vajzes I shkojn atij ne karten e tij.Disa here ka desht te hidhet nga dritarja e pallatit Ku jeton,por hatri vajzes jam Akoma me ka then.I kemi theme hajde ne shtepi lej te gjitha,nuk mund ta le vajzen me ka thene edhe nese huder ne kok me shtypin.I kam then merre vajzen shko ne polici se skan qa te bejne.Me ka then kta ma Marrin vajzen se kan pare shume se mos ta kisha pas vajzen asnje min nuk kisha nejt tek burri.Ai gjith naten shkrun mesazhe me tjera femra ne sy te vajzes.Nuk din vajza qa me ba,vajzen nuk mundet me lan.Aty vajza ime eshte sikur te ishte nje sherbetore.E di Qe e zgjata shume por jam ne hall te madh,kam frik per vajzen nuk di qa to ndihmoj.Desha te dij nga ju nese din ligjet ne gjermani sikur vajza te ik ne polici a mundin vajzen me ja marr burri vet.Se vajza thot veq 2 vite I kam ne gjermani ma Marrin vajzen dhe mua me kthejn prap.