Deshtimet e mija i ktheva ne sukses, Edhe ju mundeni gra dhe vajza sepse ne jemi te forta... | Histori Të Jetës
Deshtimet e mija i ktheva ne sukses, Edhe ju mundeni gra dhe vajza sepse ne jemi te forta

Deshtimet e mija i ktheva ne sukses, Edhe ju mundeni gra dhe vajza sepse ne jemi te forta…

Deshtimet e mija i ktheva ne sukses, Edhe ju mundeni gra dhe vajza sepse ne jemi te forta…-Te dashura vajza,po du me ju tregu nje histori tjeter, te ndryshme nga ato qe jeni mesuar te degjoni , po ju tregoj nji storie te ndryshme jo pse eshte me e mire nga ato qe ju shkruani por se eshtte nje storie unike si qdo tjeter. Qe nji storie ndryshe nga ato qe jeni mesuar te degjoni , jam nje 19 vjeqare qe as nuk kam ik te burri e as nuk ka mbet shtatzan , madje as nuk jam dashuru ne ndonje te afert qe eshte absurditeti me i madh qe mund te ndodh , un nuk jam maltretuur nga bashkshorti jo pse nuk kam por edhe sikur te kisha nuk do lejoja askend te ngrinte dore mbi mua , tek e fundit jemi femra , te dashura por edhe te zgjuara, e cila force e mashkullit do te mund ta mundte forcen e shpirtit qe kemi ne si femra ?! Un e dua familjen time , mbaj mend kur nena ime pati nje rast operimi un u tmerrova aq shume sa qe pata probleme shendetsore , po problemet nisen nga aty, kur pas nje lendimi te leht perjetova dhimbje te mdha , nga nje aksident i vogel mu demtu truni i vogel ,shpesh mbaj mend kur kisha stres apo gjendesha ne nje situat te veshtir humbisja ndjenjat , epo kjo ishte menyra me e mire per tu arratisur nga gjithqka ,ne mesime kisha rene aq shume u bera nje person i mbyllur ne vetve sa qe shumica edhe harronin se un egzistoja dikun , nena behej me mire por tani veq se un kisha marrurr tatpjeten , por nje dite i thash vetes ndalo , kujto se je femer dhe mund te ia dalesh , kujto se jeton per shume arsye , dhe shume njerz nga ty mund te kene jete , dhe ja ku jam sot , mbarova gjimnazin dhe u regjistrova ne fakultetin , studimet me shkojne si mos me mire , punet po ashtu , lidhje nuk kam sepse mendoj qe d vije me kohe kismeti i gjitheseciles , thjesht duhet te behemi te durueshem , spse nese une ne ate kohe do te kisha pasur durim nuk do te kisha manifestuar probleme siq isha mesuar te kisha, prandaj me peqen ta quaj storien time te sukseshme, qe nji storie qe edhe me vone mendoj te kem shume per te thene! Edhe ju mundeni , gra dhe vajza , sepse ne jemi te forta te guxishme, dhe mbi te gjitha te dashura . Qofshi te bekuara !