Dashnori qe e tradhetova burrin me te,Me detyroj ti jap para se perndryshe me... | Histori Të Jetës

Dashnori qe e tradhetova burrin me te,Me detyroj ti jap para se perndryshe me

Dashnori qe e tradhetova burrin me te,Me detyroj ti jap para se perndryshe me…

Dashnori qe e tradhetova burrin me te,Me detyroj ti jap para se perndryshe me…-Anonim ju lutem..jam nje grua qe vuaj nat e dit per gabimin qe kam bere..dua te vdes smuj te jetoj me mekate qe as vetes sja fali dot.Gabim mas gabimi kom be po qe me kan kushtu mu kan kthy me tkeq krejt qka ja bona burrit.Kam tradhetuar burrin edhe pse aj asnjehere smu ka qendruar prane seshte kujdesur me pare kurr per femijet me ka torturuar psiqikisht e fizikisht. Rrinte deri naten von edhe kthehej i dehur e i droguar.Nje nate te zez e mallkuar qofte me shenoj nje djal dhe nuk e di si ndodhi por ja ktheva sepse ndoshta qe gjithmone isha e keqtrajtume prej burrit se kurr ska dime mafru ngat vetit po veq mka maltretu ton kohen edhe kurr mir si kom pas punt me ta edhe me kit djalin qe na u njoftum flisnim qdo nat qdo dite ishe aq i mire i bukur i menqur dhe me beri per vete me fjal tbuta qe burri im baba i fmive tmi asnjeher smi ka thene vendosem te dilnim me 100friga dhe si mem tregu zoti qe diqka aj bente plan mbante tel ne dor kinse flet me ni shok qe e priste te dilte aj me kishte bere foto un ne fillim ja pash tel por me mashtroj me von i thash leje telefonin.erdha ne shtepi e merzitur e penduar dhe asnje ndjenj se pata me te si nje dru te isha i shkruva u thash te perfundojm me kaq smund tja beje kete burrit e fmive por aj thoshte qe me don sdo ta kuptoj kurr njeri por smunda me teoer e bera bllok.aj i shenoj motres time ja qoj fotot qe mi kishte bere sa ishim bashk e i tha thuaj motres tende dua 500euro ose ja bej fotot publike neper medja e rrjete sociale motra u trondit sdinte gje u merzit un skisha pare tja qoj edhe i thash sguxon te bej asgje mos u brengos ajo qante dhe ja qoj paret e veta ja mbylli gojen.Tash burri im eshte kthyer kah na me don me flet mir rrin me ne dalim kujdeset per femij por un spo muj me pa ne sy pa i tregu qka kam bere shoesh me shkon mendja te mbys veten e ti le leter por kam femijet si ti le jetim.kam fol.me ni hoxh aj me ke thene shtine kete gje ne dhe mos i trego dhe lute zotin ta fal e mos te kupton aj.me tregoni qte bej ti tregoj apo te hesht e te vdes qdo dit e me shume e di do tme shani do te me akuzoni skeni faj e kam bere punen vet e kam mbjell do ta korri jam shum e vetedishme per ata se qka kam bo po ktu kam shkrujt me ju tregu femnave qe mos i tradhetoni burrat e juj nese ata sillen keq me juve me mir osht me u nda nga ata edhe i keni 20 vjet martes,se sa ta tradhton se tradhetija koka puna ma e keqe qe mun e bon nje femer ndaj familjes te vet te gjitha mundet e sakrificat qe i keni be per te kan me ra posht e do ta ndini veten femra ma e keqe ne bote ta keni te sigurt ket.Me lote e shkruajta ket histori pendimi shpresoj shum qe sado pak ta keni parasysh ket qe e kam ber dhe jo mos ta beni asnjeher na asnje lloj rrethane.