fbpx

Burri shkoje ne gurbet dhe u martua me tjetren , Un u martova me komshiun e burrit i cili vazhdimisht ka shprehur dashurin ndaj meje dhe…!


Burri shkoje ne gurbet dhe u martua me tjetren , Un u martova me komshiun e burrit i cili vazhdimisht ka shprehur dashurin ndaj meje dhe – Jam nje nen me dy fmi historia ime esht shum e gjat por do mundohem ta shkruaj sa me shkurt u martova shum e re me lajmsi isha 15 vj burri 19 tani jam 31 isha e lumtur me te pavarsisht se ishte fanatik un e doja pas 10 vitesh martes vendosi te ikte ne mergim por ndryshoi shum sme telefononte u ftoh me mua dhe un e ndjeja kte gje me than dhe te tjer esht me tjetren por un se besoja i Thash me kemgulje nese me do kthehu te lutem.per ditëlindje time ai erdhi por jo vetem me te huajen, un se dija kte gje por ma than njerezit e aferm.debatuam i thoja je me tjetren jo thoshte esht nje mikesh nuk vinte me net te tera duke then kam pun ktu kam atje e prisja net te tera ndersa ai rrinte me tjetren ne hotele ndejti gati 2 muaj me te ne shqiperi por nje dit mora vesh qe ishte larguar me te. Un perseri shpresoja u lidha me te flisja fshehur asaj i thoja lere ate se te kam fal dhe kthehu tek femit mos ta shkaterrojm familjen po me thoshte un ty nuk te dua jam dashuruar ne kte tjetren u deshprova shum kur mi tha kto fjal  i Thash mos me le te lutem prap nuk ndegjoje , ateher mua kishte kohe te gjat qe nje komshij i burrit mu kishe vardisur me thoshte do martohem me ty nese ndahesh nga burri yt i cili po jeton me tjetren jasht vendit do te pranoj ashtu siq je sepse kam filluar te dashuroj Aj ishte nje pasanik i madh kishte vetura luksoze dhe shpi luksoze me ju than te drejten dhe mua me pelqente shum pas atyre fjaleve qe mi tha dhe vendosa te iki nga shtepia e burrit ne fakt un nuk ika sepse paralarjmorva ish burrin i thash qe me nuk me ke ne shtepi i mora femijet e mij dhe dola tek tjetri , femijeve ju thash se babai na ka perzen nga shtepia nuk kemi ku te shokjm do rim tek ky njeriu njeher pastaj te vendosim por nuk kaloj shum koh femijet u stabilizuan dhe  u ambientuan shum me mire se te burri ketu nuk me mungon asgje jam shum mire kam filluar ta dashuroj tash me burrin tim shpresoj qe nuk do me paragjykoni vetem pata deshir ta shpreh historin time ketu ne ket faqe te mrekullueshme ju pershendes anonimja.Burri shkoje ne gurbet dhe u martua me tjetren , Un u martova me komshiun e burrit i cili vazhdimisht ka shprehur dashurin ndaj meje dhe