Burri i motres time nuk me shikon si motren e gruas , Ka filluar me disa provokime qe...! | Histori Të Jetës
Burri i motres time nuk me shikon si motren e gruas , Ka filluar me disa provokime qe

Burri i motres time nuk me shikon si motren e gruas , Ka filluar me disa provokime qe…!

Burri i motres time nuk me shikon si motren e gruas , Ka filluar me disa provokime qe – Pershendetje  ,po shkruaj mefb t shoqes time te ngusht kshtu qe anonime ju lutem, Un jam 20 vjeqare dhe jetoj ne kosov , problemi jem a shum ma ndryshe , jetoj pa prinder ne nje qytet te kosoves sepse ata kan nderruar jet qe te dy , e kam pas shum veshtir pa ata po kjo esht jeta tani jetoj me vllaun e dyt qe esht 26 vjet me nusen e tij djalin dhe vllaun tim te vogel , vllau im i dyti eshte bota ime , pa te nuk mundem eshte i dashur i bute i moralshem dhe shum puntor qe dmth e kam gjithqka por prolemi im eshte ky motra ime e madhja eshte martuar kur un kam qen 7 vjece dhe tani ajo ka 4 femij jeton e lumtur me familjen e saj po burri i saj ne vitet e fundit kto 5 vitet e fundit me duket se nuk me shikon si motren e grus se tij por ne menye tjeter dhe kjo t ju them t drejten m tut e kam vrejt prej gjesteve te tij por gjithmon jam ber sikur nuk po vrej asgje por kohet e fundit a tum hi qaq nerva saqe s ftyren sun po ja shof , ne krejt e dojm motren ton t madhe dhe ajo neve sepse gjithmon jena kan familje e bashkume , un kshtu per nga natyra jam vajze e lumtur nuk i baj dhe as qe menoj keq per askend , kam kryer shkollen e mesme dhe vitin jeter do shkoj ne prishtin per studime kysmet e dua shume motren time dhe familjen e saj por ajo as qe ja ka iden se qfare esht duke ndodhur dhe as qe ka medit najher n jet , burrit saj ja kom pa edhe do biseda qe i kish shenu do femrave shum fjal banale por asgje s kam then , un atij as qe i tutem as qe ma ndin e vazhdoj jeten si gjith po kaniher pom shkon mendja mi kallxu vllaut tem , kam edhe bisedat ne fb qe ka shkru palidhje po kur po i mendoj pasojat se baj kurr ni gjo t till se vllau jem se don qaq e per gjithqka m beson edhe s du mu kan shkaktare e ni konflikti n familje per hir t motres ton se me bo mi tregu vllaut tem ky a n gjendje qmos me bo se qe pas vdekjes se prinderve me to krejt problemet edhe gzimet i kom nda kshtu krejt qka deshta me thon asht se ka lloj lloj njeri n ket bot po duhet me dit qka me bo e tek . Asht ni sen qe s ja baj kurr familjes teme e sidomos njerit qe e du mas sumti n ket bot vllaut tem , e tregova problemin ktu se deshta me kqyr qka mendojn njerzt n lidhje me qeta qka kishin bo , ngjashem me mu apo te kunderten , jan edhe shum sene te tjera ne lidhje me ket rast qe s kam tregu ama as qe ja vlen me fol bile se krejt ato menime qe i ka ka me jap llogari para zotit e veq Allahu mundet me gjyku , n dor temen a se un jam e njejta po aj e ka kallxu ftyren e vete ,shyqyr prej Allahut e kam Familjen qe e dua dhe qe i jam Falenderuese zotit te madh ,gjanat per mu jan t njejta s kam asni kontakt me to i tham qysh je edhe diten e mire foli naj llaf me to mos me dyshu t shpis se aj vet a qashtu njeri qe s fol qaq shum normale , m doket e teprova pak me shkriim , ju pershendes Burri i motres time nuk me shikon si motren e gruas , Ka filluar me disa provokime qe