"Besnik behu por bese mos zin askujt" vajze e dashur beje primare shkollimin jo martesen e hershme! | Histori Të Jetës
shkollimin

“Besnik behu por bese mos zin askujt” vajze e dashur beje primare shkollimin jo martesen e hershme!

“Besnik behu por bese mos zin askujt” vajze e dashur beje primare shkollimin jo martesen e hershme! – Pershendetje per admin dhe te gjith antaret e ksaj faqeje,para pak ditesh u inkuadrova edhe un ne kete faqe dhe me pelqeu..kam lexuar disa nga historit e ksaj faqeje dhe me ka ardh shum keq per kto histori te hidhura qe ju kan ndodhur sidomos femrave shqipetare, ju kisha sygjeruar sidomos femrave te reja te cilat kan jeten perpara mos te nguten dhe mos te bien pre e trathetive dhe Dashuris ne shikim te pare. Lexoj ktu shum histori se shum vajza shkruajn se jam njoftuar ne fb apo dikun tjeter me nje djal qe nje muaj ,apo tre muaj dhe menjeher ndjejn se kan gjetur fatin e jetes , bien pre e fjalve dhe komlimenteve nga ana e meshkujve, ja falin besimin dhe dashurin Ende pa e njoft mire ,fejohen dhe martohen per nje koh te shkurter dhe pastaj ndahen dhe shkatrrojn vetveten por edhe famijlen e tyre ,askush nuk mundet met dasht sa te don nana dhe baba ,ata jan te vetmit persona qe te dojn ashtu siq je me te mirat e me te kqijat,andaj ne qdo hap te jetes tuaj konsultohuni me Prinder ,para de te vendosni per qka do qoft,mos u ngutni me dashuri sepse ajo qaq qe munet me qen e embel ,edhe ma shum mundet me qen e hidhur,qoftse doni nje jete te mire dhe te jeni vetvetja e pavarur nga askush , primare edhte shkollimi e studimi ,e jo dashuria dhe martesa e hershme e cila shum shpejt vyshket dhe pastaj te bjen nder mend se qka I ke bo vetit ,vetem kur te arish diqka me forcat e tua ,te jesh e pamvarur ,e pjekur te fillosh nje jete te re , pa marr parasysh se si do te ndodhin gjerat , kurr nuk do te mbetesh ne udhekryq te sfidave te cilat sjell jeta dhe do te jesh e afet ta jetosh jeten me te mirat e me te kqijat e saj ..Dashuri te vertet sikur ne filma rradh e hiq se nuk ka dhe nuk egziston ,sado qe te jesh e bindur se ke besimin e plot ndaj atij qe dashuron dhe jeton me vite te tera se bashku ,kurr nuk po mujshe me njoft njeriun se qka ka ne zemer dhe shpirt ,her do kur do te vjen nje qast dhe rast ky do ti njohesh me te vertet njerzit qe I ke dasht apo Partnerin e jetes se kush paska qen met vertet ,kot nuk kan than te menqurit Besnik bonu ,por bes mos zin , andaj besoj vetem vetvetes dhe prinderve qe te kan sjell ne kete jete. . Postone anonym ju lutem.