Babi me ka kerku te kemi mardhenje,noshta pak e rond kjo por me ka then se… – Histori Të Jetës

Babi me ka kerku te kemi mardhenje,noshta pak e rond kjo por me ka then se…

Babi me ka kerku te kemi mardhenje,noshta pak e rond kjo por me ka then se…-Mirmbrema desha edhe un ta ndaj historin time me ju ju lutem anonim e di qe sdo me besoni po ndoshta ka Njerz tek cilet kan perjetu ket gje un jam 19 vjece para shum vite babai im tento te me permaltretimonte por ai me pyte nqs do e bej me deshiren time isha e trembur dhe tentoja shum her ta lendus veten sepse askush sme besonte mandje as policia ne shqitarin ton te prishur ,perveq tentim permaltretimimi aj gjithmon me ka shkatuar maltretim fizike psikike etj kam qen si nje djal per te i kam ndihmuae shum e kam desht ma shum se veten babin tim por ai tentoi te ma shkatrroj jeten prej kur une isha 14 vjece ,mbasi ai ushtronte maltretim fizike ndaj neje dhe familjes vin policia e jashtshtetit ku jetojm dhe na marrin une e doja babin tim prap dhe e beja fajtore veten se ndoshta duhet te vishem me gjupa te mdhenj ku ne ato nuk me duket trupu,por ai me maltretim deshiroj heren e fundit te me permaltretimoi e kam lajmru rastin ne polici dhe kam krejt faktet si si me ka dergu ne vende te attilla.Kam qen ne psikoatri sepse kam tentu ta lendus veten.Tash kam gjetur fatim tim jam e fejuar,familje te mrekullueshme fal Zotit po babi tenton te me ndan gjasa un kam genyer dhe me quan me emra ndyeresie dhe ne thot qe e gjitha iste mashtrim edhe pse une doja ta fali jam shum e lodhur nga jeta sepse te gjitha me kujtohen dhe smun ti harroj,me ate njeri sdua te kem asnjer kontakt veten dua ta diii pse cfare kam ber qe te shkatrroj jeten mua ai nuk ndalem se beri ket pytje vetes tem,a nuk i mjaftoj boll qe sa isha pa feju ai tentoj ne shum mnyra me ma shkaterru jeten a nuk i mjaftoj ?Qfar prindi mund ti thot ky vetes se vet?Perderisa e din ai shum mir se sa her ka dasht me mpermaltretimu,marre ju kofte krejt atyre baballarve qe jan si babi im mos e pafshit as nje dite te mir ne jeten e juj te pakten deri ssa te pendoheni sinqerisht,mu ma shkaterroj jeten sa isha aty por tani deshiron te ma shkaterroj edhe fejesen dhe ket po e bon sigurt se don me mpas per vete,noshta pak e rond kjo qka e thash po nuk po muj pa e qit ata qka e kom mrenda meje, ju lutem me ksjilloni mos me ofendoni sepse askush sme ka besu pervec nenes time kur ajo e degjoj me vesh te saj duke me then qe do ti ben te gjitha per mua nese une pranoj te bej mardhenie ,jam ne prag te vdekjes sdi cfar te beej sinqerisht ndoshta dikuj i duket shum e pa besushme por kjo esht e vertat ime e hidhur Zoti jua pranofte argjerimin dhe na falt gjynahet lutuni per mua se jam ne hall shum te madh. ju faliminderit qe ma japet mundesin te shkruaj shpresoj ta postoni.