Babi i tij i tha "Ose familjen ose at vajzen", Ai me zgjodhi mua dhe baba i tij e perzuri nga shpija, por tash... | Histori Të Jetës
me zgjodhi mua

Babi i tij i tha “Ose familjen ose at vajzen”, Ai me zgjodhi mua dhe baba i tij e perzuri nga shpija, por tash…

Babi i tij i tha “Ose familjen ose at vajzen”, Ai me zgjodhi mua dhe baba i tij e perzuri nga shpija, por tash… – Pershendetje Histori te Jetes. Desha te ndaj edhe un historin time me ju shpresoj te me kuptoni te gjith. Jam nje vajz 18 vjeqare kur kam qen 16 vjeqare u dashurova ne nje person aj ishte djali i burrit tezes sime. Shkum tek tezja ime sa ishte e martuar me nje burr i cili kishte dy djem dhe njeri prej tyre ma veri syrin atu dhe me shikojke ter kohen . Mbasi u nisem per ne shpi e pash qe aj me kishte shkruar ne Fb dhe atu filloi biseda jon . Mbas sdisa muajve aj filloi te ma shpreh dashurin dhe un fillova te ndjej per te . Kaluan disa muaj dhe filluam ti tregojm familjes familja ime ra dakord me ket lidhje por babai i ati djalit dhe tezja ime nuk deshironin te behem nuse ne at shtepi . Sepse tezja ime kishte folur gjera te keqija tek burri i vet per familjen time gjera qe jan te paverteta . Ne nuk donim te mendonim fare per ndarjen ton, mirpo babi i tij i bente atij presion. Dhe nje dit babi i tij i tha qe ose familjen ose at vajzen dhe aj me zgjodhi mua dhe babai i tij e perzuri at nga shpija dhe aj studion ne prishtin, dhe ka banes te veten ketu dhe aj pranoj te largohet nga shtepia dhe te vazhdojm ne ne at banes te vogel. Aj nga merzia se qfar i bente babi i tij kishte filluar te perdorte gjera narkotike dhe kur dulem nje nat aj kishte pas pir dhe me forc me qoj ne banesen e tij dhe filloi te me kapte me forc duke me bertitur se e humba familjen per ty dhe nga atu sdita se qfar te bej me si te largohem nga aj nuk kisha fuqi dhe ma humbi virgjinitetin. Nga ajo dit aj me largoi mua nga vetja doja ti tregoja familjes time se qfar me ka ber dhe aj mu kercenojke me fjal te renda. Tash e 7 muaj jemi nda dua ta vazhdojn jeten pa te, te jem e lumtur por smundem ta harroj. Me jepni nje kshill ju lutem a mi shkru ende a me lon mos mi shkru ma kurr. Mfalni se e zhgjata shum. Ju lutem pa ofendime anonime.