Baba dhe Nana me thojn martohu se nuk te japim buk badihava , Dil nga shtepija jone mos na pengo ti je veq nje...! | Histori Të Jetës
Baba dhe Nana me thojn martohu se nuk te japim buk badihava , Dil nga shtepija jone mos na pengo ti je veq nje

Baba dhe Nana me thojn martohu se nuk te japim buk badihava , Dil nga shtepija jone mos na pengo ti je veq nje…!

Baba dhe Nana me thojn martohu se nuk te japim buk badihava , Dil nga shtepija jone mos na pengo ti je veq nje – Pershendetje nese ka mundesi Anonim me mbet deshta dhe un ta rrefej historin time me qene se po lexoj qdo dit histori te dhimbshme inshalla Zoti ju ndihmon te gjithve historia ime nuk lidhet me tradhti as ndarje lidhet me prinderite e mi jemi tri motea e dy vellezer motrat me te vogla jan martu para meje une si 28 vjeqare nuk jam e martuar mirpo prinderit hiq skan qef me sy mem pa dy prinderit jan ne pun ne megjes shkojn ne pune ne mbremje kthehen edhe pse shumicen e kohes nuk shihemi kur vin n mramje nuk ju dal perpara asnihere gati thojn martov ke mbeet gjithqkaaa fjale me te renda qe ekzitojn um thojn babai me shume mami ma pak um vin msit mirpo asnjo me ju thon po me ni njeri qe smuj me kalu jeten qysh me ju than po…. ka ni muj a dy sfoli me prindeer qe mu idhohen kur ju tham ni msiti jo pse i thae jo qka po menon ti na met majt me buk ktu tepric je hec shko ka dush ik ma kan bo veq martov sedi valla ish ran boll edhe sjom ni qik e qitne posht breh kater kat shpijen gjith me qka ka e maj me buk me krejt breh niher mos me jav bo buken slojn sen pa um thon po jom msu mo me kto fjal vllaznija um dojn vallaa po keq ish baba e nana mos me t dasht e met than ti po han buk badihava ktu mi qunen msit per ni djal po aj teper fukara po baba e nana jem veq kan qef un mu martu ku e qysh nuk jav nin veq.mem hjek pej shpijes ju thash jo jo edhe ni muj na s fola me ta edhe sdisha ku me shku se slan sen pa um than tepric ti po han buk badihava st majm badihava ama baben tem kurr pare si kom marr qe sdi sa vjet veq gjith thojke tepric qe ma mos mem than pot maj tash kurr s ha buk para tih as sen mirpo nuk kisha rrug kah me shku kerkunf hiiiq u merzitaaaaa veq me shku me naj kaffe ksi skisha po sdi zoti um ka ndal mos me shkuu n kafe po ju kom than ka mu.martu jasht dikund ku nuk keni me dit  ku jom edhe as qe egzistoj qe jom gjall as ku dhe as kur jam martu ish rond shuuum mos met dasht as baba as nana sdiii qka me than ma Anonime ju lutem Baba dhe Nana me thojn martohu se nuk te japim buk badihava , Dil nga shtepija jone mos na pengo ti je veq nje