Aty i lajne dhembet aty rruhen,Pastaj ne te njejtin vend i lajne enet e kuzhines dhe... | Histori Të Jetës
Aty i lajne dhembet aty rruhen,Pastaj ne te njejtin vend i lajne enet e kuzhines dhe

Aty i lajne dhembet aty rruhen,Pastaj ne te njejtin vend i lajne enet e kuzhines dhe…

Aty i lajne dhembet aty rruhen,Pastaj ne te njejtin vend i lajne enet e kuzhines dhe…-Pershendetje grupi ma i miri do shkruj per pa pastertin qe e perjetoj tek familja e burrit shpesh her vjelli kur i sho pjata dhe tengjeret,ata te gjitha ne nje vend i bejn aty rruhen aty i lajne dhembet aty edhe i lajne pjatat e ushqimit po kam vendos ta shkruaj ketu te gjith historin se ndoshta do mar keshillat e duhura ose me mire esht te ndahem nga kjo familje se mos po e mar ndonje epidemi apo qfar di ndonje semundje e cila do te me kushtoj me jeten time.Un jam e martuar dhe kam nje problem,me besoni se po cmendesha nga keto gjera,un isha teper vezvese e keta ne lavaman e lanin gojen e dhembet e ruanin mjekren e pastaj i leshonin luget qe hanim buke dhe sungjerin qe lanim enet,un mundohesha me gjitha forcat qe tua shprehi me mimika e me gjeste se po me pengon kjo gje dhe saher i shihja se shkojn me la duart un beja sikur kam ndonje pun aty pari qesadopak te druhen,me peshqirin qe fshinim duart i fshinin krahe e fytyre e un mbaja nje peshqir fshehtas personal per mua ,peshiqret i lanin me teshat e brendshme e un kur i shihja po cmendesha e i merja serish i futja me nje tenxhere dhe i vloja perseri,kur vija nga familja ime kundermonte ere e keqe as hapnin dritare as asgje,per banjen mos bisedojm,i hudhja detergjente dhe ikja,e me pas vec e shperlaja e gati sa nuk villja,edhe pse un hy vec ne banjen time per nevojat e mia,tju them te drejten tani edhe shum rall ua laj se nuk jan pleq e e as te semure,kur isha e fejuar e vija ne vizit ne katin lart te ngjiteshin marimangat per fytyre,ne ate qe kullonin enet saher shihja miza te ngordhura e trash pa lare te dilnin zoret deri te goja,e shummmm e shumm gjera te tjera,mos ju bezdisi me shume,un mundohem me gjitha forcat qe te mbaj pasterti e deri diku i kam ndrishu edhe ata me mish e me shpirt kam luftuar,andaj te ken te gjith sa me shum kujdes se sot esht turp i madh te mos kesh pasterti nga gjitha keto kushte qe i kemi,dhe mos u sprovoft askush me kshtu gjera,me falni se u zgjata po asnjeher sjam shpreh askund per keto gjera se me vjen dhe turp,po tani si i ra fjala ketu,ju lutem cdokush te kujdeset per pastertin e ambientit ku jeton dhe per higjienen personale.ju pershendes shum.