Asnjeher mos ja shprehni dashurin nje femres,Ajo nuk do ta dij rendesin e saj dhe... | Histori Të Jetës
Asnjeher mos ja shprehni dashurin nje femres,Ajo nuk do ta dij rendesin e saj dhe

Asnjeher mos ja shprehni dashurin nje femres,Ajo nuk do ta dij rendesin e saj dhe…

Asnjeher mos ja shprehni dashurin nje femres,Ajo nuk do ta dij rendesin e saj dhe…-Nuk dua mendim prej dikujt po vetem një keshill t’ua jap femrave njejt dhe meshkujve se sa tradhtija po ndodh ne dite te sodit sna ka mbet sen tjeter vetem me then Zoti hajr e bofte,un po shkru jprej pervojes tem me femren qe e deshta me se shumti ne bote dhe e cila ma nguli thiken mbas shpines. Përshendetje lexues dua t’ua spjegoj dashurin & Gjendjen time Para 1 Viti u njoftova me një femër, Gjithqka shkoi mir, Dit per dit shtoheshte dashuria shum si nga ana ime si nga ana e asaj..Jetojm larg edhe un edhe ajo nuk jetojm ne vendlindje , Nuk me mjaftonte vetem dashurin me ja dhon asaj po edhe krejt tmirat e botës, Gjithqka qe ka thon kom bo , Gjithqka qe ka dasht kom vepru si ka dasht ajo, As me shoqri as me asnje nuk e kam nda kohen perveç se me atë.. I kam thon nese dikush do jet kunder neve Ne do jemi kunder botes ama Jo Kur erdhi koha te shkojm ne vendlindje ndodhen disa ngatresa u hidheruam.Provova ti flas ama mi ktheu fjalet me nerva thash mevete Se tash per tash do e lej ti kaloje nervoza masanej do meremi vesh me ate.Un ne at koh qe skam fol me ate as me sy nuk e kom tradhtu me e pa naj femer tjeter e jo me shum,mbas disa javeve me foli ajo, Mendova se u kthye edhe pse isha shum keq prap dashuria e mund inatin qe e kisha, Fillova ti flas i thoja qe e dua i thash qe nuk e kom tradhtu ti je e imja etj.. po Ajo ma preu shkurt fjalen tha smundet E pyeta : Pse? Tha smundem te tregoj.. Ju ktheva se askush nuk mundet me na nda Gjithqka do bej qe ti tjesh me mu , E lot nsy do kesh vetem lot gzimi Pastaj me tha se kishte pranuar me u feju me nje tjetër.. e me kte desha te them per femrat – Kur e sheh nje djal qe qan per ju mos mendoni se ai esht i dobet, Por ai ju don me gjith zemer mos e largoni prej vetes asnjeher nese keni ndor ni djal qe ju dashuron shum.. Per djemt- Asnjeher mos ja shprehni nje femres dashurin aq shum saqë ajo me lu me ndjenjat e juve.Ajo me mu i kishte gjith tmirat e botes nuk du me u lavdru ama sdo i mungonte asgje njet qka do kishte dasht ja kisha plotsu deshiren edhe boten para këmbëve asaj do e kisha shtru ama ni fjal esht Personat e mir qdoher lendohen.. Prej asaj dite nuk besoj më në dashuri , zemra ndjenjat mkan vdek vetem me trup jom i gjall nuk mshkon as me u dashuru mo mbas kti lendimi pa mos e meritu..